امام‌جمعه برازجان:
ائمه جمعه و مسئولان شهرستان دشتستان باید در ترویج فرهنگ مراقبت‌های دوره سالمندی پیش‌قدم باشند

6 آبان 1396
امام‌جمعه برازجان با تأکید بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی در دشتستان گفت: ائمه جمعه و مسئولان شهرستان دشتستان باید ترویج فرهنگ مراقبت‌های دوره سالمندی پیش‌قدم باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، حجت‌الاسلام حسن مصلح در نشست با مسئولان بهداشتی و درمانی دشتستان با اشاره به اجرای تحول نظام سلامت و نقش آن در افزایش دسترسی مردم به مراکز درمانی و بهداشتی اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت در شبکه‌های بهداشت و درمان شاهد تغییرات بسیار خوبی بوده‌ایم که مراقبت میان‌سالان و سالمندان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح بوده است.
مسئولان شهرستان دشتستان باید برای اطلاع‌رسانی در حوزه مراقبت پیش‌قدم باشند
وی با تأکید بر نقش مهم ائمه جمعه در اطلاع‌رسانی در حوزه سلامت و درمان افزود: هرچند شبکه بهداشت و درمان در اطلاع‌رسانی حوزه سلامت نقش خوبی ایفا کرده ولی ائمه جمعه و مسئولان شهرستان دشتستان باید برای اطلاع‌رسانی در حوزه مراقبت باید الگو و پیش‌قدم باشند.
امام‌جمعه شهر برازجان افزود: در اسلام، در بحث بهداشت و سلامت توصیه‌های زیادی شده و در متون اسلامی نیز بر تغذیه صحیح و بهداشت فردی تأکید شده است و بر اساس این گفته‌ها درمی‌یابیم که در اسلام نیز پیشگیری مقدم بر درمان می‌باشد.
حجت‌الاسلام مصلح، بی‌تحرکی، نوع غذا وزندگی ماشینی را سبب شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه دانست و تأکید کرد: ما باید خدمات نوین بهداشت و درمان را از طریق تریبون نماز جمعه و رسانه‌های جمعی به‌تمامی قشرهای مردم و در مناسبت‌های مختلف اطلاع‌رسانی کنیم تا از این راه بتوانیم گام مؤثری در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و دیگر بیماری‌های مزمن برداریم.
وی با تأکید بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی در دشتستان گفت: ائمه جمعه و مسئولان شهرستان دشتستان باید ترویج فرهنگ مراقبت‌های دوره سالمندی پیش‌قدم باشند.
سرپرست شبکه و درمان شهرستان دشتستان در این دیدار ضمن بیان عملکرد و اقدامات انجام‌شده در طرح تحول سلامت گفت: تجهیز مراکز خدمات جامع سلامت و ارایه خدمات مراقبت‌های اولیه رایگان برای مردم در این مراکز ازجمله اقدامات انجام‌شده در طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت است.
مهندس ماریا خویش دوست در خصوص خدمات ارایه شده به گروه میان‌سالان گفت: این برنامه ‌‌شامل گروه‌های سنی ‌30 سال به بالا است که باید‌ افراد به مراکز‌‌ خدمات جامع سلامت مراجعه کرده تا مورد خطر سنجی قرارگرفته‌ و برحسب ‌میزان ریسک بروز بیماری قلبی، ‌کارت‌های سلامت قلب (سبز، نارنجی و قرمز) دریافت کنند.
وی در مورد بیماری‌های غیر واگیر (دیابت و فشارخون بالا)، نحوه ابتلا، تشخیص و درمان این بیماری‌ها خدمات رایگان غربالگری فشارخون و اندازه‌گیری قند خون ناشتا و چربی خون، در قالب برنامه ارزیابی خطر ‌یا خطر سنجی‌‌‌ احتمال ابتلا به سکته‌های قلبی عروقی در مراکز خدمات جامع سلامت، مطالبی را عنوان کرد.
مهندس خویش دوست، ضمن تشریح نحوه خدمات مشاوره تغذیه و مشاوره روانشناسی رایگان در مراکز جامع سلامت، به لزوم مراجعه مردم به این مراکز تأکید کرد.
امام‌جمعه شهر برازجان ضمن دیدار با پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) و آشنایی با نحوه ارائه خدمات نوین سلامت مراقبت‌های اولیه بهداشتی خود توسط مراقبین سلامت را دریافت کرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >