امام جمعه شهرستان دیر :
کارهای ارزشمندی در حوزه سلامت شهرستان دیر انجام شده است

6 ارديبهشت 1395
امام جمعه دیر گفت : کارهای خوب و ارزشمندی بدور از هیاهو و بدون هیچ توقعی در حوزه سلامت شهرستان دیر انجام شده است.

حجت الاسلام سید علی حسینی در دیدار با کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که به مناسبت هفته سلامت انجام شد ، ضمن تبریک این هفته گفت : کارهای بزرگی در حوزه سلامت شهرستان دیر انجام شده است و گام‌های بلندی در این حوزه برداشته شده است که همگی حاصل تلاش یکایک عزیزان شاغل در مجموعه شبکه بهداشت و درمان است .
وی با اشاره به نقش مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در دست‌یابی به موفقیت‌های حوزه سلامت گفت : در کنار تلاش کارکنان شبکه بهداشت و درمان ، نقش مدیریت مهندس مقدس بسیار تعیین کننده بوده است .
وی اضافه کرد : تلاشی که وی نسبت به پیگیری امور و بررسی مسایل و دنبال کردن کارها دارند بر کسی پوشیده نیست و در این زمینه همه باید قدردان زحمات این عزیزان بود که بی هیچ چشم‌داشتی و بدون توقع و به دور از هیاهو کارهای خوب و ارزشمندی در حوزه سلامت شهرستان دیر انجام داده‌اند .
امام جمعه دیر با بیان احادیثی و روایاتی از ائمه معصومین علیه‌السلام در مورد اهمیت سلامتی گفت : دین مبین اسلام به عنوان مجموعه کامل و جامعی که دارای تمامی آن چیزهایی که ضامن سلامت ، سعادت و خوشبختی جامعه اسلامی است به طور ویژه به مسئله بهداشت و سلامتی پرداخته است و در آموزه‌های دینی ما و سخنان پیشوایان عظیم‌الشان ما نسبت به این موضوع توجه ویژه شده است .
کسانی‌که در عرصه سلامت تلاش می‌کنند ارزشمندترین افراد هستند
وی علمی که را به سلامت مردم می‌پردازد براساس احادیث و روایات همتای علوم دینی دانست و اظهار کرد : اگر بخواهیم ارزش افراد را براساس ارزش کارشان ارزیابی کنیم بی‌شک کسانی‌که در عرصه سلامت تلاش می‌کنند ارزشمندترین افراد هستند .
حجت الاسلام حسینی در رابطه با ارتباط بهداشت و سلامتی با شعار امسال « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » گفت : اگر بناست اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق پیدا کند یکی از مسایلی که در این زمینه تاثیر گزار خواهد بود سلامتی مردم است چرا که اگر جامعه نتواند کار و تلاش کند نمی‌تواند به توسعه و پیشرفت نیز برسد .
وی با بیان اینکه سلامتی زمینه ساز پیشرفت و توسعه هر جامعه است ، افزود : یکی از بسترهای مهم اقتصاد مقاومتی سلامتی مردم است و یقینا جامعه بیمار نمی‌تواند نقشی در توسعه و پیشرفت کشور ایفا کند چرا که کارهای بزرگ توسط انسان‌های سالم انجام می‌شود .
امام جمعه دیر با تاکید بر اصل تقدم پیشگیری بر درمان یادآور شد : دین مبین اسلام همواره بر برخوردای از نعمت سلامت در پرتو پیشگیری تاکید کرده است و لازم است مردم نیز از این مسئله در تمامی شئون زندگی پیروی کنند .
وی به نقش روحانیت در ارتقا فرهنگ سلامت اشاره کرد و گفت : حوزه سلامت می‌تواند با ارتباط مناسب با روحانیون به ویژه روحانیون طرح هجرت و آموزش مفاهیم سلامتی و بهداشت به آنان از پتانسیل بسیار خوب آنها در زمینه انتقال این آموزه‌ها به جامعه بهره‌مند شود .
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
امام.جمعه.دیر     حجت‌الاسلام.سیدعلی.حسینی        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >