برگزاری کارگاه دوروزه پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر در شهرستان دشتستان

20 امرداد 1395
کارگاه دوروزه آموزش مراقبین سلامت در خصوص برنامه پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر با حضور مدیر گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کارشناسان ستادی شبکه‌های سراسر استان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این کارگاه گفت: با توجه بااینکه امروزه بیماری‌های غیر واگیر در اولویت برنامه‌های نظام سلامت می‌باشد ولی به نباید از برنامه‌های پیشگیری از بیماری‌های واگیر غافل شویم و مراقبین سلامت باید در مورد این برنامه ازلحاظ آموزشی توانمند شوند.
دکتر فاطمه بهرامیان افزود: با توجه اهمیت برنامه بیماری‌های واگیر در نظام مراقبت جامع سلامت در حوزه بهداشت مراقبین سلامت باید تا نیمه شهریورماه در این زمینه آموزش داده شوند و بر روند صحیح اجرایی این برنامه نظارت داشته باشند.
محمدباقر مهبودی کارشناس نظام مراقبت زئونوز، مالاریا، IHR معاونت بهداشتی استان نیز در این کارگاه در مورد بیماری‌های مشترک انسان و حیوان و همچنین برنامه بیماری‌های مالاریا و سیستم گزارش دهی و آموزش و نحوه پایش مراقبین سلامت توضیحاتی را بیان کرد.
گفتنی است در این کارگاه کارشناسان واحد بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی، به ترتیب در خصوص نحوه مراقبت‌ها در بیماری‌های واگیر، گزارش دهی، پایش و آموزش این بیماری‌ها، نگهداری از واکسن‌ها و اهمیت مراقبت از زنجیره سرما و تهیه تجهیزات نگهداری واکسن‌ها و درخواست‌های شهرستان‌ها مطالبی را بیان کردند.


انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه     بیماری‌های.واگیر     دکتر.فاظمه.بهرامیان     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >