بیمار مبتلا به سیروز کبدی در بیمارستان کنگان لاپراسکوپی شد

2 مهر 1397
با همت تیم جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، بیمار مبتلا به سیروز کبدی در بیمارستان کنگان لاپراسکوپی شد.

متخصص جراحی عمومی و سرپرست تیم جراحی لاپراسکوپی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان با بیان اینکه دومین و سومین عمل جراحی لاپراسکوپی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان انجام شد گفت: دومین عمل جراحی لاپراسکوپی که در بیمارستان انجام شد، عمل کیسه صفرا بود که به شکل اورژانسی صورت گرفت.
دکتر نوید مسجدی افزود: بیمار، فرد دیابتی بوده که به دنبال قند خون بالا، دچار عفونت شدید کیسه صفرا و نکروز شده بود.
متخصص جراحی عمومی و سرپرست تیم جراحی لاپراسکوپی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: بیمار که با وضعیت اورژانسی به بیمارستان مراجعه کرده بود، بعد از انجام جراحی، به حال عمومی رضایت بخشی رسید و پس از یک روز بستری بودن در این مرکز درمانی، ترخیص شد.
دکتر مسجدی در ادامه گفت: مورد سوم، اتساع بیش از حد کیسه صفرا (هیدروپس) در بیمار مبتلا به سیروز کبدی بود که معمولاً به خاطر شانس خونریزی، مورد لاپراسکوپی قرار نمی‌گیرد ولی با همت همکارانمان انجام دادیم و نهایتاً بیمار باحال عمومی مساعد از بیمارستان کنگان ترخیص شد.
دکتر مسجدی اطمینان داد: مردم این منطقه می‌توانند با خیال آسوده به تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی کنگان اعتماد کنند و بهترین خدمات را دریافت کنند؛ هم پزشکان این بیمارستان حاذق هستند و هم اینکه تجهیزات این مرکز درمانی به‌روز می‌باشد.
گفتنی است جراحی لاپراسکوپی جراحی است که از طریق دیدن داخل شکم انجام می‌شود و در واقع، جراح با کمترین تهاجم و آسیب به بدن، به اعضای شکم دست پیدا می‌کند. در جراحی لاپراسکوپی با کمترین تهاجم، بیشترین عمل را می‌شود بر شکم بیمار انجام داد. کبد، معده، کیسه صفرا، روده و غیره را می‌توان از طریق این جراحی انجام داد.
انتهای پیام/ م.ص 4020


کلمات کلیدی:
سیروز.کبدی     لاپاروسکوپی     دکتر.نوید.مسجدی     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >