تألیف فصلی از کتاب بین المللی توسط یک پزشک بوشهری

2 آذر 1394
یک پزشک بوشهری در کتاب تازه‌های بروسلوز با همکاری تیم بین‌المللی مؤسسه علمی Intech روش درمان کوتاه مدت تب مالت با درگیری سیستم عصبی را به چاپ رساند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با روابط عمومی بیمارستان شهدای خلیج فارس گفت: در مطالعه‌ای که بر روی 30 نفر از مبتلایان به تب مالت با درگیری سیستم عصبی انجام شد، حدود 40 درصد از بیماران به درمان کوتاه مدت 2 تا 3 ماهه پاسخ مثبت دادند.
دکتر فرهاد عباسی اضافه‌کرد: در پیگیری دو ساله بهبود یافتگان، علایم بیماری بروز نکرد و بیماران در سلامت کامل بودند که نتایج حاصل از این مطالعه درمقاله‌ای در ژورنال علمی Neurology India سال 2010 به چاپ رسید.
وی افزود: پس از چاپ این مقاله، درخواست‌های مکرری از پژوهشکده‌های میکروبیولوژی و عفونی بین‌المللی برای پژوهش و تألیف کتاب ارسال شد که فصل ششم کتاب تازه‌های بروسلوز، بر اساس درخواستی که توسط مؤسسه علمی Intech ارسال شده بود تألیف و به چاپ رسید.
رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر درباره کتاب تازه‌های بروسلوز، گفت: این کتاب در زمینه تازه‎‌های تشخیص و درمان تب مالت توسط مؤسسه علمی Intech در سال 2015 با همکاری نویسندگان و دانشمندان سراسر دنیا به چاپ رسیده است.
دکتر فرهاد عباسی افزود: در فصل ششم این کتاب که توسط بنده نگارش شده است علایم بالینی، وضعیت اپیدمیولوژی، شیوه تشخیص، استفاده از روش‌های آزمایشگاهی و تصویربرداری در تشخیص نوروبروسلوز یا تظاهرات سیستم اعصاب مرکزی در تب مالت از جمله مننژیت، اختلالات روان‌پریشی و روش درمان کوتاه مدت به تفصیل بحث شده است.
این محقق در سال 2014 نیز در چاپ کتاب TOPICS IN PARAPLEGIA فلج اندام‌ها با علل عفونی؛ عوامل ایجادکننده تشخیص و درمان و در سال 2012 نیز در چاپ کتابCHRONIC LYMPHOCYTC LEUKEMIA عفونت در لوسمی مزمن با مؤسسه علمی Intech همکاری داشته است.
دکتر فرهاد عباسی دارای مدرک تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، استادیار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر است که از ابتدای سال 1393 به عنوان رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس مشغول به فعالیت است.
این پژوهشگر ، چاپ بیش از 40 مقاله داخلی و خارجی در ژورنال‌های علمی و بیش از 80 مقاله ارایه شده در کنگره‌های معتبر ملی و بین‌المللی، به صورت سخنرانی و ارایه پوستر در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام/ 4070

کلمات کلیدی:
تالیف     بین.المللی     پزشک.بوشهری    

تاریخ بروز رسانی:   2 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >