رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بخش‌های دولتی و خصوصی ارایه دهنده خدمات درمانی تعامل بیشتری باهم داشته باشند

9 خرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در نشستی که به‌منظور هماهنگی بین بخش‌های دولتی و خصوصی ارایه دهنده خدمات تشخیصی، درمانی برگزار شد بر تعامل هرچه بیشتر بین این دو بخش تأکید کرد.

دکتر حسین دارابی ضمن تشکر از همکاری بخش خصوصی در کاهش آسیب‌های حاصل از آتش‌سوزی بیمارستان 17 شهریور، خواستار تعامل بیشتر در جهت افزایش کیفیت خدمات شد.
وی هدف از تشکیل این نشست را ایجاد وحدت رویه، هماهنگی در راستای اجرای قوانین و مقررات و رعایت استانداردها در حوزه سلامت و نتیجه آن را خدمات‌رسانی باکیفیت‌تر به مردم دانست.
دکتر دارابی افزود: گذشته نشان داده است بخش خصوصی در زمان بحران با امکانات و ظرفیت‌هایی که دارند، همواره توانسته‌اند به‌عنوان بازویی توانمند در کنار بخش دولتی مؤثر باشند و برای افزایش این عملکرد، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و منظم هستیم.
این مقام مسئول با تأکید بر استانداردسازی فضای فیزیکی ارایه خدمات در بخش خصوصی خواستار توجه بیشتر به این موضوع شد.
دکتر دارابی سپس به بررسی پاره‌ای از دستورالعمل‌های ابلاغی از وزارت بهداشت و درمان پیرامون وظایف و انتظارات از واحدهای درمانی بخش خصوصی پرداخت.
وی با اشاره به این‌که پروانه مطب در یک محل مجوزی برای فعالیت در سایر محل‌ها یا شهرها محسوب نمی‌شود افزود: در صورت نیاز به فعالیت در بیش از یک آدرس، لازم است هماهنگی لازم با مراجع قانونی به عمل آید.
وی همچنین با توجه به مشکلات گزارش‌شده، خواستار اخذ مجوز قانونی و جدا از مجوز فعلی مطب‌ها برای پانسمان، بخیه و تزریقات و سرم‌درمانی از طرف معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شد.
ریس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در پایان این نشست به تغییر روند صدور پروانه‌های مؤسسات پزشکی و پیراپزشکی اشاره‌کرده و با توجه به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی کشوری صدور پروانه‌ها، از متقاضیان خواست ضمن ثبت‌نام در سامانه، درخواست‌های خود را از طریق این سامانه به دانشگاه ارسال نمایند.
انتهای پیام/ س.غ کد 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید.
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دشتستان     شبکه.بهداشت‌درمان     دکتر.دارابی    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >