رییس شبکه بهداشت و درمان دیّر:
شاخص‌های سلامت مادران و کودکان دیّری پس از انقلاب ارتقا چشمگیری داشته است

21 بهمن 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: شاخص‌های سلامت مادران و کودکان دیری پس از انقلاب ارتقا چشمگیری یافته و اصلاً قابل‌مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

مهندس احمد آخوندی در نشست با سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر گفت: بهداشت یکی از دستاوردهای مهم بوده که بعد از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است و اصلاً قابل‌مقایسه با قبل از انقلاب نیست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: درحالی‌که بسیاری از روستاها و بعضی از شهرها و حتی کلان‌شهرها از امکانات بهداشتی اولیه در مضیقه بودند، امروزه در دورافتاده‌ترین روستاها نه‌تنها امکانات بهداشتی ارتقا پیداکرده است بلکه با راه‌اندازی خانه‌های بهداشت و رشد اورژانس دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی به سهولت صورت می‌گیرد.
وی گفت: پیش از انقلاب اسلامی شمار بسیاری از کودکان جان خود را از دست می‌دادند اما امروز نه‌تنها آمار مرگ‌ومیر بسیار کاهش پیداکرده است بلکه برای پیشگیری و درمان به‌موقع بیماری‌ها از دوران جنینی و نوزادی نیز برنامه‌ریزی و مراقبت انجام می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در دوران حکومت پهلوی گفت: در دوران حکومت پهلوی شرایط بهداشت و درمانی نامناسب بود و بعضی از مادران و نوزادان در لحظه تولد که شیرین‌ترین لحظه زندگی خانواده محسوب می‌شود جان خود را از دست می‌دادند.
وی ادامه داد: در قبل از انقلاب از هر ۱۰۰ هزار تولد زنده در کشور ۲۷۴ مادر فوت می‌شدند که این شاخص در سال ۹۷ در شهرستان دیّر صفر است و همچنین در قبل از انقلاب ۱۸۷ کودک زیر پنج سال در هر هزار تولد زنده در کشور جانشان را از دست می‌دادند که این مورد در شهرستان دیّر در حال حاضر به ۲٫۷ کاهش‌یافته است.
مهندس آخوندی گفت: یکی از گام‌های مؤثری که برای ارتقا سلامت مادران و کودکان برداشته شد ایمن‌سازی گروه‌های هدف بود که منجر به کاهش بیماری‌های واگیر شد که یکی دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب در حوزه سلامت محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ ح.ن- ۳۰۵۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >