رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
بیش از 2هزار دیّری فشارخون بالا دارند

7 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: 2 هزار و 435 نفر در این شهرستان به فشارخون بالا مبتلا هستند.

احمد آخوندی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر گفت: فاز نخست طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در بخش آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم و جامعه هدف در این شهرستان اجراشده و فاز دوم آن از18 خرداد تا  15 تیر که مرحله اندازه‌گیری فشارخون است انجام خواهد شد.
وی یادآور شد: هدف از اجرای این طرح ملی، پیشگیری از مرگ‌ومیر افراد جامعه هدف به دلیل فشارخون بالا است و بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، درواقع شروعی برای کنترل یکی از معضلات خطرناک سلامتی انسان‌ها محسوب می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: افزایش آگاهی اجتماعی و تدوین برنامه‌هایی برای تداوم این طرح ملی در دستور کار است.
وی گفت: با شروع این طرح 37 هزار نفر مردم شهرستان مشمول این طرح می‌شوند که پیش‌بینی می‌شود آمار افراد مبتلا به فشارخون نسبت به قبل از اجرای این طرح به 2 برابر افزایش یابد.
آخوندی اضافه کرد: غربالگری افراد جامعه، شناسایی افراد دارای فشارخون و درمان آنان و مراقبت بعد از درمان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی گروه‌های مهم هدف این طرح هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دیر افزود: در اجرای این طرح تمام ادارات دولتی و غیردولتی همکاری داشته و فاز اجرایی نیز در تمامی پایگاه‌های سلامت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه‌های بهداشت اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه اندازه‌گیری فشارخون رایگان است تصریح کرد: مشخصات افرادی که در این طرح تحت پوشش قرار می‌گیرند در سامانه ثبت‌شده و در صورت لزوم تحت درمان و مراقبت قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ ح ن- 3050
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >