شرکت‌های صنعتی شهرستان بوشهر در برنامه ملی خود مراقبتی مورد ارزشیابی قرار گرفتند

14 امرداد 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت 22 شرکت صنعتی در شهرستان بوشهر در برنامه ملی خود مراقبتی سازمانی مورد پایش و ارزشیابی قرار گرفتند.

مهندس حسن فخرایی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعاملان و مسئولین فعال HSE در 22 شرکت صنعتی شهرستان بوشهر عنوان داشت: هدف از پایش شرکت‌ها توانمندسازی صنایع کوچک و بزرگ و برنامه‌ریزی عملیاتی آن‌ها در جهت توسعه ایمنی در کار زیرساخت‌های بهداشتی می‌باشد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: حد انتظار این است که شرکت‌ها با تدوین برنامه عملیاتی _مشارکتی منظم و مستمر و تعیین وضعیت موجود شرکت و انجام نیازسنجی در محل کار خود، برنامه خود مراقبتی را تا پایان سال تدوین نموده و حمایت‌های لازم را در جهت ارتقاء سلامت کارکنان اجرا نمایند.
کارشناس آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز با پایش 22 شرکت فعال در سال 97 که شامل اداره بنادر و دریانوردی، صدرا، منطقه ویژه اقتصادی، شهرک‌های صنعتی 1 و 2، نیروگاه اتمی و دیگر شرکت‌های کوچک در سطح شهرستان بوشهر می‌باشد عنوان داشت: با اجرای طرح خود مراقبتی سازمانی و تدوین برنامه عملیاتی، میزان آگاهی و دانش سلامت، رفاه جسمی و روانی، افزایش رضایت شغلی و روحیه کاری کارکنان بررسی می‌گردد.
فاطمه مهدیان پور تأکید داشت: با تشکیل تیم سلامت در شرکت‌ها، فعالیت‌هایی همچون بهبود وضعیت حفاظت فردی، آموزش با موضوعات مختلف بهداشتی به کارکنان، انجام ورزش صبحگاهی و هماهنگی با سالن‌های ورزشی و استخرگاه‌های شنا، حل مشکلات محل استراحت جهت پرسنل، بهبود تغذیه سالم پرسنل و اتخاذ شیوه سالم زندگی کردن در محیط کار ازجمله اقدامات مهم انجام‌شده در این شرکت‌ها بوده که با موفقیت و درصد بالا ارزشیابی گردیده است.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ارزشیابی     خودمراقبتی     مهندس.حسن.فخرایی     فاطمه.مهدیان‌پور     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >