فرماندار شهرستان دشتی تأکید کرد:
اصلاح و بهبود سبک زندگی و الگوی تغذیه‌ای افراد جامعه ضروری است

31 تير 1397
فرماندار شهرستان دشتی گفت: اصلاح و بهبود سبک زندگی و الگوی تغذیه‌ای افراد جامعه ضروری است.

عبدالله نادری در سومین جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان در سال جاری عنوان داشت: برنامه مراقبت از میانسالان، جهت ارزیابی سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها و درمان به‌موقع این گروه بسیار مهم و حایز اهمیت است.
وی افزود: اصلاح و بهبود سبک زندگی و الگوی تغذیه‌ای افراد جامعه با توجه به ازدیاد بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون، سرطان و بیماری‌های قلبی و تنفسی لازم و ضروری است.
فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: دستگاه‌های مرتبط می‌بایست بر بهداشت مواد غذایی نظارت و کنترل کافی داشته باشند و این نظارت باید کلیه مراحل فرآیند تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع و عرضه را در برگیرد.
وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته کمتر شاهد بروز بیماری غیر واگیر بودیم که دو علت اصلی آن پرتحرکی و عدم استفاده از مواد شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی بود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از دلایل روی آوردن کشاورزان به مواد شیمیایی، تولید بیشتر در زمان کمتر است افزود: لازم است کارشناسان جهاد کشاورزی نظارت جدی بر مصرف سموم و هورمون‌ها داشته باشند و اطلاع‌رسانی مستمر و به‌موقع و مناسب به کشاورزان صورت گیرد.
عبدالله نادری با تأکید بر لزوم حرکت به سمت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک افزود: آموزش و ترغیب کشاورزان جهت استفاده از کودهای جایگزین کود مرغی در دستور کار شبکه بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی قرارگرفته و اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص به‌طور مناسب در فضای مجازی انجام شود.
فرماندار شهرستان دشتی تأکید کرد: پلیس‌راه نسبت به توقیف کامیون‌های حامل کودهای مرغی فله‌ای غیربهداشتی اقدام نماید.
انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورایوسلامت     فرمادنار     عبدالله.نادرش     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >