نظارت بهداشتی مساجد شهرستان بوشهر در ایام اعتکاف

8 فروردين 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: نظارت و پایش بهداشتی مساجد بوشهر قبل از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف و در ایام این مراسم توسط بازرسین بهداشت محیط انجام می‌شود.

مهندس حسن فخرایی عنوان داشت: مساجد و اماکن متبرکه به دلیل برگزاری مراسم‌های معنوی و عبادی و حضور عظیم مشتاقان از اهمیت بهداشتی ویژه‌ای برخوردار هستند.
وی افزود: همچون سال‌های گذشته مرکز بهداشت از کلیه مساجد محل برگزاری مراسم معنوی اعتکاف بازدید بهداشتی به عمل‌آورده و ضمن ارائه آموزش‌های لازم به بانیان و متولیان نواقص بهداشتی مرتبط با هر مسجد را به مراجع ذیصلاح اعلام می‌نماید.
مهندس فخرایی تصریح کرد: بازرسین بهداشت محیط به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با آب و غذا از آب شرب کلیه مساجد نمونه‌برداری میکروبیولوژی به عمل‌آورده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: بررسی رعایت الزامات بهداشتی آبدارخانه، کارت تندرستی خادمین و توزیع‌کنندگان غذا، سالم‌سازی آب مصرفی، استفاده از ظروف یک‌بارمصرف گیاهی و پایه سلولزی (نشاسته‌ای ذرت)، تفکیک غذای خام و پخته و گندزدایی سبزی‌ها و سالاد و ممنوعیت مصرف دخانیات در مساجد و تکایا ازجمله موارد بازرسی است.
وی اظهار داشت: سامانه تلفنی ۱۹۰ برای شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی شهروندان به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو است.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اعتکاف     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >