کارشناس ارشد مراقبت ویژه نوزادان:
هنگام بیماری نوزادان مراقبت خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است

26 شهريور 1397
کارشناس ارشد مراقبت ویژه نوزادان گفت: در هنگام بیماری نوزاد، مراقبت خانواده محور، اهمیت زیادی پیداکرده و نقش پدر و سایر اعضای خانواده در روند بهبود نوزاد پررنگ‌تر می‌شود.

اعظم الملوک السا در کارگاه آموزشی مراقبت از نوزاد بیمار افزود: در معاینه نوزادان باید به علایم خطر از جمله کاهش قدرت مکیدن، استفراغ مکرر، تشنج، تنفس تند، ناله کردن، پرش پره‌های بینی و درجه حرارت بدن اشاره کرد.
وی بیان داشت: تغییر در حالت طبیعی هرکدام از موارد ذکرشده می‌تواند نشان از یک خطر و یا بیماری خاص باشد.
مدرس دانشگاه البرز تهران خاطرنشان کرد: در هنگام مراقبت باید روش‌های صحیح اندازه‌گیری قد، وزن و دور سر مورداستفاده قرار گیرد تا هرگونه انحراف از روند طبیعی شناسایی شود.
السا تصریح کرد: هنگام بیماری مخصوصاً راجع به تغذیه نوزاد نیاز است به‌طور صحیح به مادر آموزش داده شود و در صورت نیاز به ارجاع کودک دو اصل مهم تغذیه و حفظ دمای بدن نوزاد رعایت گردد.
کارشناس ارشد مراقبت ویژه نوزادان گفت: در بعضی موارد برای نوزادان بیمار به‌خصوص نوزادان متولدشده با وزن کم، شروع مکمل‌ها در سنی کمتر از سایرین انجام می‌شود که برای این امر دستور و تجویز پزشک موردنیاز است.
در این کارگاه یک‌روزه آموزش‌های لازم در خصوص مسائل مربوط به تکامل و رشد مغزي نوزاد، توجه ويژه به مناسب‌سازی محيط بخش‌هاي مراقبت نوزادان و نوزادان نارس باهدف اهمیت مراقبت و بهبود كيفيت مراقبت‌هاي ارائه‌شده به نوزادان نارس و توجه ویژه به نوزادان بیمار و تشخیص بیماری و درمان آن برگزار شد.
کارگاه مراقبت از نوزاد بیمار با حضور میترا سادات شجاعی، راضیه رود حله مسئولین برنامه کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه و اعظم الملوک السا و به‌منظور توانمندسازی پزشكان و مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان کنگان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.س – ۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نوزادان     اعظم‌الملوک.السا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >