کمپین سفیر سلامت دانشجویی در خوابگاه دخترانه دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر بر پاشد

6 خرداد 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کمپین سفیر سلامت دانشجویی باهدف ارتقاء سلامت و برنامه خود مراقبتی اجتماعی با شرکت بیش از 120 نفر از دانشجویان دختر و کارکنان خوابگاه دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: در راستای تربیت سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاه‌ها و اثربخشی برنامه خود مراقبتی اجتماعی، بالندگی و شادابی جمعیت، شاهد جامعه‌ای پویا و سالم خواهیم بود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: نظر به گرامیداشت روز ملی جمعیت و اهمیت و نقش جمعیت در اقتدار ملی، ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جامعه به‌ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و همچنین ترویج و نهادینه‌سازی سبک و امید زندگی، تأمین سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ‌سازی، تکریم سالمندی، تقویت مؤلفه‌های هویت بخشی و همگرایی اجتماعی از فاکتورهای مهم سلامت جمعیتی جامعه می‌باشند.
مهندس حسن فخرایی تصریح کرد: در این پویش از دانشجویان و کارکنان، تست‌های قندخون و BMI انجام و تعدادی پمفلت و پوسترهایی در موضوعات، نشاط اجتماعی، سلامت روانی، بیماری‌های مزمن و حاد، تحرک فیزیکی و آسیب‌های اجتماعی توزیع گردید.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: دانشجویان با بهره‌گیری از توانمندی علمی و آگاهی خود، فرهنگ‌سازان خوبی در حوزه سلامت اجتماع بوده و با این رویکرد گامی در جهت ارتقاء سطح سلامت عمومی خواهند داشت و این مهم در پیشگیری از بیماری‌ها و آلام اجتماعی اثرگذار خواهد بود،
وی بیان داشت: خود مراقبتی اجتماعی، رویکرد و توانمندسازی جوامع برای توسعه محیط‌های سالم بوده که برای تحقق این هدف، دانشجویان و جوانان، نقش کلیدی در جلب مشارکت اجتماع و کنترل عوامل تعیین‌کننده سلامت دارند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: یکی از گروه‌های در معرض خطر سلامت در جامعه، جوانان به‌ویژه دانشجویان می‌باشند که با تعامل بیشتر آن‌ها را با آسیب‌های فردی و اجتماعی، مصرف دخانیات، خشونت، تغذیه سالم و تحرک و سلامت روان ترغیب نماییم.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمپین     سفیر.سلامت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   6 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >