امام‌جمعه موقت بوشهر:
شهدا سبک زندگی امام حسین(ع) و فاطمه زهرا(س) را انتخاب کردند

2 اسفند 1395
امام‌جمعه موقت بوشهر با اذعان بر اینکه تقوا موجب به وجود آمدن انقلاب الهی و قرآن محوری در درون انسان‌ها می‌شود گفت: شهدا سبک زندگی امام حسین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را انتخاب کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی در مراسم سخنرانی و سوگواری به مناسبت ایام شهادت امّ ابیها صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا‌(س) در مسجد نبی اکرم‌(ص) این دانشگاه برگزار شد، به سه ویژگی و خصوصیات مهم شهدا اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین ویژگی در زندگی شهید تقوا است و کسانی که در راه شهادت قدم برداشتند در حقیقت تقوا را در وجود خود احیاء کردند.
امام‌جمعه موقت بوشهر بابیان اینکه آن چیزی که قرآن به آن تأکید دارد، تقوا مداری و تعظیم خداوند است، افزود: حقیقت تقوا، خداترسی است و انسانی که در دل خود ملاحظه خدا را دارد و در برابر خدا تعظیم می‌کند، نافرمانی نمی‌کند و انسانی که در زندگی به دنبال غیر خدا و خوشی‌های دنیوی است، از خدا نمی‌ترسد و در برابر خدا جرات دارد.
وی عنوان کرد: بر اساس معارف دین، کسانی که ملاحظه و تعظیم خدا می‌کنند، در حقیقت انسان‌هایی باتقوا و مؤمن هستند و لذا در برخی اوقات جهالت‌ها و هوای نفسانی درونی یک شخص بی‌تقوا موجب می‌شود که نسبت به خداوند متعال دست به جسارت بزند.
تقوا موجب به وجود آمدن انقلاب الهی و قرآن محوری در درون انسان‌ها می‌شود
مدرس حوزه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر بابیان اینکه تقوا موجب می‌شود که یک انقلاب الهی و قرآن محوری در درون انسان‌ها به وجود آید، اظهار کرد: شهدا در زندگی خودشان خداوند سبحان را احیاء کردند و همه ما باید خدا را در تمامی ارکان و سبک زندگی خود ببینیم، زیرا تجسم تمام ارزش‌ها خدا است.
سبک زندگی اهل‌بیت پیامبر (ص) در زندگی شهدا قابل‌مشاهده است
وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) فرمود «آن‌کسانی که در راه عقیده‌شان مبارزه می‌کنند شهید می‌شوند»، افزود: این مدل سبک زندگی که برگرفته از سیره اهل‌بیت رسول‌الله (ص) است، همانا اوج عبادت، تقوا و معرفت هست که در زندگی شهدا قابل‌مشاهده است.
خداخواهی و ارزش‌های الهی انقلاب اسلامی ایران در جهان فراگیر شده است
عضو هیات نظارت بر انتخابات استان بوشهر اذعان کرد: امروز انقلاب ما در جهان شعار معنویت، تقوا، خداخواهی و ارزش‌های الهی می‌دهد و شعارها فراگیر شده است و این‌یکی از ویژگی‌های متمایز انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر حکومت‌ها است.
وی مجاهدت و جهاد در راه خدا را به‌عنوان دومین ویژگی شهیدان بیان کرد و گفت: انسان‌هایی که اهل معرفت، مجاهدت و جهاد در راه خدا باشند کم داریم.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر به تاریخ مبارزاتی و سبک زندگی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران پرداخت و افزود: امام خمینی (ره) یک انسانی عارفی بود که در میادین مبارزاتی حق علیه باطل خود را نشان داد و امام راحل با عرفان در مقابل ظلمت و ظلم ایستادگی کرد و ناقوس استکباری حکومت طاغوت شاهنشاهی را خاموش کرد و نور خورشید قرآن و سیره عترت را بر آسمان انقلاب ایران تاباند و پرچم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی را در کشورمان به اهتزاز درآورد و این حرکت او یک مجاهدت فی الله است.
حجت‌الاسلام دشتی بیان کرد: امّ ابیها تنها دختر بازمانده از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در بین مسلمانان زمان خود بود و حضرت زهرا (س) تمام خوبی خود را برای مسیر مجاهدت فی الله هزینه کرد و در راه دفاع از دین خدا شهید شد و همچنین همسر بزرگ بانوی اسلام حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) اولین امام شیعیان، انسان نمونه‌ای است که نشانه در قرآن دارد و یک مجاهد در راه قائد بود.
وی با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهدا (ع) دست بیعت با کفار نداد و دست به جهاد در راه دین خدا زد، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس انسان‌هایی که نماز شب می‌خواندند و اهل معرفت بودند در این حماسه جان خود را به خداوند قادر فروختند
و در راه خدا قیام کردند و شهید شدند و این خصوصیات می‌بایست در سبک زندگی شخصی و تمامی ابعاد زندگی اجتماعی ما قرار بگیرد و در تمامی میادین، خودمان را موردسنجش و آزمایش قیام در راه خدا قرار دهیم.
شهدا سبک زندگی حسین فاطمه (س) را انتخاب کردند
امام‌جمعه موقت بوشهر ازخودگذشتگی و بریدن از تمامی تعلقات را به‌عنوان سومین ویژگی خاص شهیدان برشمرد و عنوان کرد: شهدا وجود خود را از همه‌ تعلقات بریدند و به‌صورت اختیاری به میدان جهاد و شهادت در راه خدا و حفظ مرزها و دستاوردهای نظام رفتند و این‌ها راه سیدالشهدا (ع) را رفتند و سبک زندگی حسین فاطمه (س) را انتخاب کردند.
پلاک گمنامی بالاترین مرحله اخلاص و محو در ذات الهی شدن است
وی بابیان اینکه انسان می‌تواند در دوران حیات زندگی خود از دنیا بگذرد و همانند یک شهید زنده زندگی کند، گفت: شهدای گمنام انسانی‌هایی هستند که هیچ‌گاه نمی‌خواهند نام و نشانی از خودشان باقی باشد و پلاک گمنامی بالاترین مرحله اخلاص است و انسان خود را محو در ذات الهی می‌کند تا شناخته نشود و حضرت فاطمه زهرا (س) شهید گمنامی است که قبری از خود به‌جا نگذاشت و برای دفاع از دین اسلام در راه خدا قیام کرد تا اینکه به شهادت رسید.
در این مراسم، حسین احمدی پور، ذاکر اهل‌بیت (ع) به نوحه‌خوانی در رثای امّ ابیها (س) و شهدای گمنام پرداخت.
در ابتدای این آئین دانشجویان دانشگاه‌های خلیج‌فارس و علوم پزشکی ضمن ادای احترام به مقام شهید گمنام تدفین در شبستان مسجد نبی اکرم (ص) فاتحه قرائت کردند و سپس در محفل کرسی تلاوت حامد یوسفی حضور یافتند.
این مراسم از سوی هیأت مذهبی منتظران بقیة‌الله (عج) دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
حجت.الاسلام.دشتی     امام.جمعه     بوشهر     ایام.فاطمیه     مسجد.النبی     شهید.گمنام    
   

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >