بازديد رئيس دانشگاه از نمايشگاه كتاب آبان 96 در كتابخانه مركزي

23 آبان 1396

دکتر سعید کشمیری در بازدید از کتابخانه مرکزی علامه بلادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و نمایشگاه کتاب به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی و بزرگداشت آیت‌الله علامه طباطبایی و روز کتابدار گفت: اگر معتقد باشیم ارزش دانشگاه به پژوهش است این مهم جز بااهمیت دادن به کتاب و کتاب‌خوانی میسر نمی‌شود.
وی تصریح کرد: دوران دانشجویی همان‌طور که از اسمش پیداست برای مطالعه و کتاب خواندن بستر مناسبی را فراهم می‌کند.
دکتر کشمیری افزود: در جوامع پیشرفته دنیا که اهمیت مطالعه و خواندن مطالب مختلف بر مردم آشکارشده است، بهبود وضع مطالعه و راه‌های صحیح و تسریع در این امر و درک بهتر و فهم مطالب یکی از اقدامات مهم آموزشی محسوب می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی شرط توسعه فرهنگی و اقتصادی است که باید در جامعه فراگیر شود.
کتاب باید به‌عنوان یکی از کالاهای اصلی همیشه در سبد کالای خانوارها به‌ویژه دانشجویان باشد
دکتر کشمیری بابیان اینکه کتاب باید به‌عنوان یکی از کالاهای اصلی همیشه در سبد کالای خانوارها به‌ویژه دانشجویان باشد گفت: تمام جوامع توسعه‌یافته به امر مطالعه و تحقیقات توجه و اهمیت داده چراکه بدون این فرهنگ هیچ جامعه‌ای پیشرفت نمی‌کند.
کتاب زیربنای تمدن بشری است
وی بابیان این‌که کتاب زیربنای تمدن بشری به‌ویژه در عصر حاضر است، گفت: کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط و انتقال مفاهیم است که باید والدین از همان ابتدا در خانواده کودکان را با کتاب مأنوس کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه تأکید کرد و گفت: امروز روزگار دانش، تعقل، فرهنگ و تکنولوژی است که کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط است بنابراین رشد کتاب‌خوانی شرط توسعه فرهنگی و اقتصادی که باید در جامعه فراگیر شود.


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >