معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دسترسی همه آحاد مردم به خدمات سلامت از اهداف مهم حوزه بهداشت است

20 اسفند 1396
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دسترسی همه آحاد مردم به خدمات پیشگیری و سلامت از اهداف مهم حوزه بهداشت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در حاشیه بازدید از روند ارایه خدمات پزشکی و دندانپزشکی به عشایر منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی گفت: یکی از اهداف مهم در حوزه بهداشت، فراهم کردن دسترسی همه آحاد مردم در تمامی نقاط جغرافیایی به خدمات حوزه سلامت و پیشگیری است.
وی با اعلام اینکه دسترسی به خدمات پیشگیری یک اصل در حوزه سلامت است، افزود: بعد از اجرای طرح تحول سلامت، اقدامات خوبی در زمینه احداث، نوسازی و تجهیز زیرساخت‌های حوزه بهداشت روستایی در مناطق محروم  انجام شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در مناطقی که استانداردها جهت ایجاد مراکز وجود نداشت دسترسی مردم به خدمات بهداشتی به‌وسیله واحدهای سیار تأمین گردید.
وی اضافه کرد: یکی از گروه‌هایی که خدمات بهداشتی را در مناطق دورافتاده دریافت می‌کنند، گروه‌های عشایر هستند که باوجود پراکندگی زیاد به همت همکاران در شبکه‌های بهداشت و درمان، دسترسی به این مناطق فراهم‌شده به‌گونه‌ای که در منطقه دشت پلنگ و دیگر مناطق عشایر نشین دشتی شاهد ارائه خدمات دندان‌پزشکی هستیم.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: جمعیت عشایری شهرستان دشتی یک هزار و 165 نفر است که از این تعداد 124 نفر دانش‌آموز می‌باشند و از خدمات دندانپزشکی کلینیک سیار بهره‌مند گردیده‌اند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 100 دانش‌آموز عشایری از خدمات دندان‌پزشکی رایگان در شهرستان دشتی برخوردار شده و مابقی هم در روزهای آتی از این خدمات برخوردار می‌شوند.
 دکتر خواجه‌ئیان تأکید کرد: خدمات پزشکی، مراقبت‌های مادر و کودک، ایمن‌سازی و بیماریابی، درمان بیماری‌ها و مراقبت از بیماری‌های مزمن، بهداشت روان و مشاوره‌های تغذیه از خدماتی است که در روستاها ارائه می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به برنامه‌های حوزه سلامت در ایام نوروز هم اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، مراکز خدمات جامع سلامت طبق برنامه زمان‌بندی خدمات لازم بهداشتی درمانی را در ایام نوروز ارایه می‌دهند.
وی تصریح کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی از نیمه اسفندماه در استان بوشهر آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد که طی آن بازرسین بهداشت محیط روزانه از ساعت 8 تا ساعت 20 به‌صورت مستقیم بر عرضه‌کنندگان مواد غذایی و بهداشت اماکن عمومی نظارت می‌کنند.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >