فرماندار شهرستان دشتی:
اولویت با سلامت مردم است، با هیچ‌کس تعارف نداریم

2 خرداد 1397
فرماندار شهرستان دشتی گفت: اولویت با سلامت مردم است، با هیچ‌کس تعارف نداریم.

عبدالله نادری در جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتی با اشاره به اینکه رعایت موارد بهداشتی بر همگان لازم و ضروری است گفت: در عین لزوم اجرای قانون، برخورد با افراد با احترام و دور از خشونت باشد.
وی افزود: در برخورد با مسایلی همچون سد معبر فروشندگان دست‌فروش شهرداری‌ها می‌بایست زمینه را جهت استقرار آنان در یک فضای مناسب و تعریف‌شده فراهم آورند.
فرماندار شهرستان دشتی اظهار داشت: در زمینه رفع سد معبر این فروشندگان درعین‌حالی که اجرای قانون لازم و ضروری است، برخورد با افراد باید توأم با احترام و به‌دوراز هرگونه خشونت باشد.
عبدالله نادری با اشاره به هفته بدون دخانیات گفت: در این هفته می‌توانیم اقدامات خوبی در زمینه آشنایی مردم با مضرات دخانیات از طریق توزیع تراکت و ارسال پیام‌های بهداشتی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی انجام دهیم.
فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به اینکه مصرف دخانیات چه در بحث خرید و چه در بحث درمان بیماری‌های ناشی از دخانیات هزینه‌های زیادی را به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند افزود: همه ما باید در کاهش هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از مصرف دخانیات ایفای نقش کنیم.
عبدالله نادری همچنین ضمن تمجید از اقدامات انجام‌گرفته در شهر خورموج و آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب که منجر به جمع‌آوری قلیان از کلیه مساجد و حسینیه‌ها گردیده است گفت: این امر باید در همه شهرها و روستاهای شهرستان عملی شود.
عرضه مواد غذایی حساس و فسادپذیر به‌صورت دست‌فروشی تهدیدکننده سلامت مردم است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: عرضه مواد غذایی حساس و فسادپذیر به‌صورت دست‌فروشی به دلیل عدم امکان نظارت بر مواد اولیه، فضای نامناسب و غیربهداشتی عرضه و عدم رعایت فروشندگان در استفاده از وسایلی همچو دستکش، کلاه و لباس کار تهدیدکننده سلامت مردم است.
وی افزود: استفاده از نایلون و ظروف پلاستیکی در عرضه مواد غذایی گرم در بلندمدت موجب بروز سرطان خواهد شد و لازم است ظروف دیگر جایگزین ظروف پلاستیکی شود.
دکتر اصغر بحرانی افزود: از پنجم الی یازدهم خردادماه هفته ملی بدون دخانیات نام‌گرفته است که شعار امسال آن "قلیان سمی برای سلامت خانواده‌ها"می‌باشد.
وی افزود: در این هفته اقدامات و برنامه‌های متعددی در زمینه آگاهی بخشی به جامعه در مورد مضرات دخانیات ارایه خواهد شد.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     عبدالله.نادری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >