نخستین مرکز غربالگری شنوایی نوزادان شهرستان دیر افتتاح شد

7 شهريور 1397
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر مرکز غربالگری شنوایی نوزادان با حضور دکتر نیلو رفیعی معاون پیشگیری از معلولیت سازمان بهزیستی کشور در این بیمارستان راه‌اندازی شد.

فرماندار شهرستان دیر در این آیین گفت: طرح غربالگری شنوایی در کلیه بیمارستان‌ها با همکاری سازمان بهزیستی اجرا می‌شود که در این شهرستان با همکاری بیمارستان امام هادی (ع) نخستین مرکز غربالگری در هفته دولت افتتاح‌شده است.
حمزه اعتماد بیان داشت: پیشگیری از محدودیت‌های شنوایی مسئله مهمی است که با همکاری اورژانس اجتماعی اقدامات مهمی صورت گرفته است.
رییس اداره بهزیستی شهرستان دیر نیز گفت: این مرکز باهدف پیشگیری از معلولیت در كودكان و تشخیص به‌موقع و مداوای به هنگام آنان ایجادشده است.
محمد کرمی اظهار داشت: با مداخله به‌موقع در اختلالات شنوایی می‌توانیم اقدامات مؤثر و عملی بسیار خوبی را به جهت کاهش معلولیت خصوصاً ناشنوایی در میان کودکان انجام دهیم.
وی عنوان داشت: با راه‌اندازی مرکز غربالگری شنوایی نوزادان تازه متولدشده، با کمک بیمارستان امام هادی (ع) امیدواریم اقدامات مؤثری برای همشهریان عزیز ارائه دهیم.
گفتنی است در این مراسم دکتر رفیعی معاون پیشگیری از معلولیت سازمان بهزیستی کشور، منصور احمدی معاون پیشگیری استان، حمزه اعتماد فرماندار شهرستان دیر، رئیس بهزیستی و مسئولین شهرستانی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/ ع.الف ۵۰۱۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     غربالگری     فرماندار     محمد.کرمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >