رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تمام تلاش ما بر این است پزشکانی اخلاق مدار تحویل جامعه بدهیم

27 آذر 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تمام تلاش ما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر این است که پزشکانی اخلاق مدار تحویل جامعه بدهیم.

دکتر سعید کشمیری در نشست اکران مستند راه قریب بیان داشت: مهربانی، احترام و درک بیماران باعث شد که دکتر قریب اسوه و الگوی جامعه پزشکی شود ازاین‌رو ما نیز تمهیدات لازم برای تحویل پزشکانی اخلاق مدار را فراهم کرده و خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: حرفه پزشکی حرفه‌ای الهی و مردمی است که با مخاطرات و سختی‌های شغلی متعددی مواجه است و شاغلان این صنف با انجام رفتارها و اخلاق پزشکی صحیح حوزه سلامت را ارتقا می‌دهند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: رعایت اخلاق حرفه‌ای در پزشکی اصلی اجتناب‌ناپذیر است و نهادینه شدن اصول و موازین این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پرهیز از غرور، رفتار نیکو با بیمار، پرهیز از شتاب‌زدگی، وقت‌شناسی، حضور و رسیدگی به‌موقع به بیماران، وظیفه‌شناسی، روزآمدی علم، مهارت و تجربه از دیگر جنبه‌ها و خصوصیات جامعه پزشکی کارآمد و مردمی است.
وی بابیان اینکه جامعه پزشکی میراث دار میراث ارزشمندی از نیاکان است و امروز بیش از همیشه باید از این میراث ارزشمند مراقبت کنیم افزود: پزشک باید در عین مهارت، اخلاق مدار و باانصاف باشد.
دکتر کشمیری گفت: جهت اصلاح نظام آموزشی به نظرسنجی از دانشجویان نیازمندیم چراکه جای ارتباط میان دانشجویان و سیستم آموزشی خالی بوده و برای رفع این مهم نیز نیاز است حلقه‌های دانشجویی جهت بررسی چالش‌های نظام آموزشی در کنار متخصصان تشکیل شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح برای خدمت‌رسانی به مردم و رفع مشکلات و موانع کار پزشکان بوده همچنین پیرو این طرح ما در جهت رشد و ارتقا اخلاق حرفه‌ای در نظام سلامت گام برداشته‌ایم.
دکتر کشمیری اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف طرح تحول نظام سلامت ارتقا و برطرف کردن مشکلات آموزشی دانشجویان است.
وی تصریح کرد: تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تدارک فضای آموزشی مفید، مؤثر و در شأن دانشجویان است هر چند در این راه با مشکلات بسیاری روبرو هستیم اما کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته و همچنان نیز این روند ادامه خواهد داشت.
مستند راه قریب به همت معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن شهید بهشتی این دانشگاه اکران شد.
انتهای پیام/ ۲۰۵۰- ط.ت
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مستند.راه.قریب     دکتر.سعید.کشمیری     معاونت.دانشجویی        

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >