سرپرست شبکه بهداشت دیر:
بهره‌مندی عشایر دیّر از خدمات طرح تحول سلامت

3 دی 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: عشایر شهرستان دیّر از خدمات طرح تحول سلامت بهره‌مند بوده و خدمت‎رسانی به این قشر محروم امری لازم و وظیفه خدمتی ما است.

احمد آخوندی ‌صبح شنبه در بازدید مسئولین واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از منطقه عشایری چاهکت این شهرستان اظهار داشت: خدمت‎رسانی به قشر محروم عشایر امری لازم و وظیفه خدمتی ما است که شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در این زمینه پیش‌قدم بوده است.
وی خاطرنشان کرد: دولت در چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به عشایر داشته و در حال حاضر نیز تلاش گسترده‌ای برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان این قشر صورت گرفته و امیدوار هستیم که بتوانیم خدمات لازم را ارائه کنیم.
طبیعت زندگی عشایری مانع از ارائه خدمات بهداشتی به آنان نیست
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان اینکه عشایر این شهرستان از نعمت خدمات بهداشت و درمان برخوردار هستند، گفت: طبیعت زندگی عشایری مانع از ارائه خدمات بهداشتی درمانی مطلوب به آنان نیست و با اجرای طرح تحول سلامت خدمت‌رسانی به جامعه عشایری شهرستان دیّر تقویت‌شده است.
وی افزود: اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی، حضور پزشک، ماما، کارشناسان بهداشتی، روان و تغذیه در بین عشایر و بررسی و انجام مراقبت‌های بهداشتی ازجمله اقدامات انجام‌شده به جامعه عشایری شهرستان دیّر است.
آخوندی گفت: با تشکیل گروه‌های سیار بهداشت و درمان و حضور آنان در مناطق عشایری خدماتی از قبیل واکسیناسیون، مراقبت از تمامی گروه‌های سنی کودکان و مادران باردار، کلر سنجی و کلرزنی آب، بهداشت مدارس و بهداشت روان ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: گروه‌های سیار متشکل از پزشک، ماما، کاردان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها هرماه به‌طور مستمر و به‌موقع با مراجعه به مناطق عشایر نشین این شهرستان خدمات بهداشتی و درمانی لازم را برای مردم ارائه می‌دهند.
توجه به بهداشت آب آشامیدنی و سلامت دانش‌آموزان
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تأکید بر بهداشت محیط و استفاده از آب آشامیدنی سالم در مناطق عشایری گفت: علی‌رغم اینکه همکاران زحمتکش بهداشت محیط مراکز خدمات جامع سلامت آبدان و بردخون به‌طور مستمر مخازن آب را کلر سنجی و کلرزنی می‌کنند ولی به دلیل فقدان سیستم لوله‌کشی و استفاده از مخازن برای نگهداری بلندمدت از آب، متأسفانه آب آشامیدنی آن‌ها در معرض آلودگی قرار دارد.
آخوندی با اشاره به فقدان حمام بهداشتی در مناطق عشایری شهرستان دیّر اظهار امیدواری کرد: با توجه به آب‌وهوای منطقه و سردی هوا در فصل سکونت عشایر در منطقه، متولیان امر نسبت به رفع این معضل اقدام کنند.
وی اضافه کرد: کمبود سرویس بهداشتی نیز یکی دیگر از معضلات بهداشتی عشایر چاهکت است که این مسئله سلامت ساکنین این مناطق را تهدید می‌کند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص وضعیت بهداشت مدارس عشایری نیز گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر توجه ویژه‎ای به بهداشت و سلامت دانش‌آموزان عشایری دارد و آموزش‌وپرورش نیز باید متناسب با وظایف خود خدمات لازم در راستای سلامت دانش‌آموزان ارائه دهد چراکه ارتقای سلامت جامعه مرهون همکاری تمامی دستگاه‎های اجرایی است.
وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان عشایری منطقه چاهکت فاقد سرویس بهداشتی و مخزن آب بوده که این موضوع مشکلاتی را برای دانش‌آموزان ایجاد کرده است که این باید در دستور کار مسئولین مربوطه برای بهسازی سرویس بهداشتی و تأمین مخزن آب دانش‌آموزان عشایر قرار گیرد.
گفتنی است چاهکت در ۱۵ کیلومتری شمال شهر آبدان و در دامنه کوه جاشک قرار دارد.

انتهای پیام/ ح.ن- ۳۰۵۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     عشایر     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >