مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان؛
توجه به سلامت جسم و روان دانش آموزان در کنار علم‌آموزی ضرورت دارد

4 دی 1397
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: توجه به سلامت جسم و روانی دانش آموزان در کنار علم‌آموزی ضرورت داشته و اولویت مدارس، آموزش‌های خود مراقبتی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ سید حسن لواسانی‌فرد در نشست تخصصی کمیته اجرایی طرح ارتقاء سلامت مدارس افزود: آموزش و پرورش در همه موارد پشتیبان و حمایت‌کننده طرح‌ها و برنامه‌های موردنظر بهداشت و درمان بوده است.
وی بابیان اینکه نیمی از جمعیت ۳۲ هزارنفره دانش آموزان دشتستان نوجوانان و جوانان هستند تصریح کرد: اگر نوجوانان دارای ذهن و روانی سالم باشند بسیاری از مشکلات رفتاری آن‌ها قابل‌حل خواهد بود.
لواسانی‌فرد اظهار داشت: امیدواریم با آموزش‌های لازم و اجرای برنامه‌های سودمند از طرف آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان در مدارس، زمینه سلامت جسمی و روانی دانش آموزان به خصوص در بخش تغذیه، کنترل خشم و استرس و .... به شکل مناسب و با حفظ شأن آن‌ها مهیا شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان تصریح کرد: یقیناً مدیران مدارس نیز به این نکته واقفند که اگر قصد ما، داشتن مدارسی با عملکرد تحصیلی بالا و رضایت‌بخش است باید در کنار علم‌آموزی به دانش آموزان به سلامت جسم و روان آن‌ها نیز به‌طور هم‌زمان توجه کنیم
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: برنامه آموزشی مداخله‌ای برای دانش آموزان دارای مشکلات تغذیه‌ای، روحی، استرسی و بیماری‌های دهان و دندان به صورت عملیاتی اجرا خواهد شد.
ماریا خویش‌دوست افزود: این طرح در دو مدرسه شبانه‌روزی که شامل یک مدرسه شبانه‌روزی دخترانه در بخش ارم و مدرسه شبانه‌روزی پسرانه دکتر حسابی در شهر برازجان به صورت آزمایشی  اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول، غربالگری‌های لازم میان دانش آموزان این دو مدرسه اجرا و پس از شناسایی مشکلات و کمبودها برای برطرف نمودن، اقدام فوری و عملیاتی با همکاری آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.
وی همچنین اظهار داشت: در این راستا کارشناسان شبکه بهداشت و درمان با آموزش مهارت‌های زندگی به دانش آموزان به عنوان یکی از مؤثرترین اقدام‌های پیشگیرانه از اختلال‌های رفتاری_اجتماعی سعی می‌کنند برخی از زمینه‌های مثبت رفتاری مانند اعتمادبه‌نفس، مهارت‌های ارتباطی و خودکارآمدی و ... را در دانش آموزان تقویت کرده و بسیاری از زمینه‌های منفی رفتاری از قبیل اضطراب، افسردگی، پرخاشگری و ... را در آنان از بین ببرند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تأکید کرد: یکی از مشکلات فعلی نوجوانان اضافه‌وزن، کم‌تحرکی و مشکلات تغذیه‌ای است که به صورت جدی در این طرح شناسایی و کنترل خواهد شد.
در این بین مسلماً معلمان با توجه به تماس طولانی و موقعیت نافذ روان‌شناختی می‌توانند در حفظ و تأمین بهداشت روان دانش آموزان نقش مؤثری ایفا کرده و مشاوران به عنوان متخصصان و هماهنگ‌کننده این خدمات با مدیریت و اجرای برنامه‌های راهنمایی و مشاوره در مدارس محوری‌ترین عنصر به شمار می‌روند.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     سیدحسن.لواسانی‌فرد     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >