رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
راه‌اندازی هرچه سریع‌تر ایستگاه سنجش آلایندگی هوای عسلویه ضروری است

29 دی 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: راه‌اندازی هرچه سریع‌تر ایستگاه سنجش آلایندگی هوای عسلویه ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، دکتر سعید کشمیری در نشست با فرماندار عسلویه افزود: راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مرکز پژوهش‌های سلامت محور و بررسی علمی و آکادمیک اثر آلاینده‌های موجود بر سلامت مردم و به‌تبع آن پیشگیری از انواع بیماری‌ها و در صورت ابتلا درمان سریع بیماران ضروری است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه مجوزهای لازم اخذشده است و هم‌اکنون در حال تأمین اعتبار و تعیین فضای مناسب برای این مرکز هستیم که در صورت همکاری شهرستان و تسریع در واگذاری زمین، مراحل بعدی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
دکتر کشمیری در زمینه تقویت زیرساخت‌های درمان نیز به لزوم احداث دی کلینیک استاندارد و مجهز به اتاق عمل پرداخت و اظهار امیدواری کرد: با توسعه بیمارستان نبی اکرم (ص) و راه‌اندازی بیمارستان منطقه چهارم ندسا در شهر چاه مبارک و همچنین راه‌اندازی دی کلینیک فوق توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیازمندی‌های درمانی در شهرستان مرتفع شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه تأکید کرد: جهت راه‌اندازی بخش دیالیز در بیمارستان نبی اکرم (ص)، مجوز و نیروی انسانی طرحی توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تأمین خواهد شد، ضمن اینکه با رایزنی‌های انجام‌شده با بنیاد امور بیماران خاص در صورت اعلام آمادگی سریع بیمارستان فوق مبنی بر تهیه فضا، دستگاه‌های دیالیز نیز در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
دکتر کشمیری به اهمیت توسعه مراکز خدمات جامع سلامت شهر و روستاها به ویژه مرکز شهرستان اشاره کرد و گفت: استقرار شبکه بهداشت و درمان در فضای اندک مرکز باعث کمبود فضای مرکز و شبکه شده است که در آینده نزدیک باید این ساختمان برای توسعه مرکز اختصاص یابد و شبکه بهداشت به مکان مناسب‌تری منتقل شود.
در این نشست صمیمی رئیس، قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی، معاون غذا و دارو، معاونین فرماندار، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهرستان، شهردار نخل تقی و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر حضور داشتند.
انتهای پیام /ع.م ۳۰۹۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     دکتر.سعید.کشمیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >