رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی بیش از چهل پروژه بهداشتی و درمانی در دهه فجر/ تجهیزات ناوگان سلامت استان بروز رسانی می‌شود/گزارش تصویری

16 بهمن 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دهه فجر ۴۴ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتبار330 میلیارد ریال افتتاح و آغاز عملیات اجرایی می‌شوند.

دکتر سعید کشمیری در آیین بزرگداشت دهه مبارک فجر افزود: کسب استقلال یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و اینکه خود بتوانیم کشورمان را اداره کنیم نعمت بسیار بزرگی است که باید قدر آن را به خوبی بدانیم.
وی تصریح کرد: پیش از انقلاب تنها دو بیمارستان و تعداد انگشت‌شماری پزشک در استان خدمت وجود داشته این در حالی است که هم‌اکنون بیش از هزار تخت فعال، ۱۰ بیمارستان تابعه، ۸ بیمارستان غیر تابعه و تعداد 568 پزشک متخصص، فوق تخصص و عمومی در حال ارائه خدمت هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه هرکسی در جایگاه خود می‌تواند به انقلاب خدمت کند گفت: قبل از انقلاب مردم برای تأمین کوچک‌ترین نیاز بهداشتی و درمانی خود در تنگنا بوده و آمار مرگ‌ومیر مادران باردار و نوزاد بسیار بالا بوده است.
مردم استان بوشهر از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند
دکتر کشمیری بیان داشت: همچنین آب مصرفی استان بوشهر در قبل از انقلاب بیشتر به روش آب‌انبار بوده و از لحاظ بهداشتی کیفیت پایینی داشته، این در حالی است که در حال حاضر استان از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند است. تولید آب در کشور ۱۲ برابر افزایش‌یافته است درحالی‌که جمعیت کشور تنها سه برابر افزایش‌یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیش از هزار پرستار در مجموعه درمان دانشگاه علوم پزشکی در حال ارائه خدمت هستند افزود: در حال حاضر تعداد ۱۰ سی‌تی‌اسکن، ۴ ام آر آی و ۲ آنژیوگرافی در استان خدمات ارائه می‌دهند.
توریست درمانی در استان بوشهر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روزانه بیش از ۱۰ عکس‌برداری هسته‌ای در استان انجام می‌شود که بیماران از اروپا، آمریکا و کشورهای عربی برای درمان به مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر مراجعه کرده و توریست درمانی در استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه روزانه سه عمل قلب باز و بیش از ۱۰ آنژیوگرافی در استان انجام می‌شود افزود: این در حالی است که بیماران در سال‌های گذشته برای کوچک‌ترین درمان به استان‌های هم‌جوار مراجعه می‌کردند.
رشد ۱۰۰ درصدی زیرساخت‌های بهداشتی در استان بوشهر
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: زیرساخت‌های بهداشتی در استان بوشهر رشد ۱۰۰ درصدی داشته و این دانشگاه جزو ۱۰ دانشگاه برتر در زمینه ارائه خدمات بهداشتی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه نعمت استقلال و آرامش موجود، مرهون انقلاب اسلامی است تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ۳5 رشته در حال تحصیل هستند همچنین چهار دانشجوی فوق دکترا نیز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.
تجهیزات ناوگان سلامت استان بروز رسانی می‌شود
دکتر سعید کشمیری بیان داشت: قرارداد رادیوتراپی در استان بسته‌شده و قرارداد بروز رسانی‌ام آری آی قلب نیز در حال بسته شدن است که سعی داریم تجهیزات پزشکی، درمانی و تشخیصی ناوگان سلامت استان را بروز رسانی کنیم.
وی اظهار داشت: باید قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در تداوم و بهبود آن کوشا باشیم زیرا برای به دست آوردن آن تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته است.
تأمین بالگرد اختصاصی برای انتقال بیماران از خدمات مهم دانشگاه محسوب می‌شود
دکتر کشمیری بیان داشت: یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأمین بالگرد اختصاصی برای انتقال بیماران است که جزو خدمات ارزشمند دانشگاه محسوب می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وجود ۳6 اورژانس بین جاده‌ای و ۱۵ اورژانس شهری ویک اورژانس هوایی نیز بسیار ارزشمند بوده که در زمان ۹ دقیقه در اورژانس جاده‌ای و ۵ دقیقه در اورژانس شهری بر بالین بیماران حاضر می‌شوند.
وی تصریح کرد: نیروهای انسانی دانشگاه علوم پزشکی بزرگ‌ترین سرمایه مجموعه محسوب شده که در دورافتاده‌ترین مناطق استان در حال ارائه خدمت هستند و امید است بتوانیم با معرفت افزایی، مطالعه و دانش افزایی رفاه آنان را بیش از پیش تأمین کنیم.
آیین بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت ستاد بزرگداشت دهه فجر و با حضور رییس دانشگاه، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، قائم‌مقام رییس دانشگاه، معاونین و سایر کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام / م.ف ۱۰۲۴
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     دهه.فجر     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >