رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
شاخص‌های قیمتی خدمات متنوع پزشکی در استان بوشهر کنترل شده است

11 اسفند 1397
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شاخص‌های قیمتی در ارائه خدمات متنوع پزشکی در استان بوشهر کنترل شده است.

دکتر سعید کشمیری در آیین آغاز پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک و حذف دفترچه در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر جز پنج استان اول کشور است که موفق شده شاخص‌های قیمتی در ارائه خدمات متنوع پزشکی را کنترل و اجازه ندهد که افزایشی در این بخش انجام شود.
وی بابیان اینکه هزینه‌های درمانی در استان بوشهر با چند تغییر رویکرد کاهش یافت افزود: با توجه به اینکه در سال جاری دانشگاه علوم پزشکی فقط ۵۰ درصد سرانه بیمه‌شدگان حوزه سلامت را دریافت کرده اما به واسطه وظیفه ذاتی ناچار به ارائه خدمات به ۱۰۰ درصد این افراد است که مشکلاتی اساسی برای ما ایجاد کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: برای ارائه بهینه خدمات به مراجعین باید بخش عمده‌ای از رفتارهای مراجعین تغییر کند که در بخش‌های مختلفی ازجمله تجویز دارو توسط متخصصین و درخواست‌های مردم از پزشکان نیاز به فرهنگ‌سازی داریم.
دکتر کشمیری با اعلام اینکه فقط با حذف دو آنتی‌بیوتیک، میلیاردها تومان در طی ۱۱ ماه گذشته صرفه‌جویی شده است، عنوان کرد: یک مورد در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برای تجویز سی‌تی‌اسکن اسپیرال از پزشکان خواستیم که دلیل آن را بنویسند که شاهد کاهش ۵۰ درصدی نیاز به این نوع سی‌تی‌اسکن بودیم.
وی ادامه داد: روند پرداخت‌های بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یک فرایند مناسبی قرارگرفته که با پیش‌پرداخت ۷۰ درصدی در هرماه شاهد هستیم که مشکلاتی مالی ما با بیمه سلامت در حد قابل‌توجهی کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته، حدود ۴۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بدهی دارد و در سال جاری نیز تا خردادماه فقط ۶۰ درصد صورتحساب‌ها را پرداخت کرده که این شرایط مشکلات گسترده‌ای را برای پرداختی به پزشکان، پرستاران و سایر کادرهای درمانی در سطح استان بوشهر ایجاد کرده است.

انتهای پیام /م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نسخه‌نویسی.الکترونیک     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >