نظارت بهداشتی مستمر بر جایگاه‌های دفن پسماند در شهرستان بوشهر ضروری است

13 اسفند 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: نظارت بهداشتی مستمر بر جایگاه‌های دفن پسماند در شهرستان بوشهر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه دفع پسماند به روش صحیح است.
وی اضافه کرد: عدم کنترل پسماند به علت مواد آلوده‌کننده و فسادپذیر و نیز حرارت و رطوبت کافی، پناهگاه مناسبی برای انواع حشرات و جوندگان موذی است و همواره توده‌های پسماند از عوامل اصلی و مولد بسیاری از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات و سایر بیماری‌های واگیر و غیرواگیر بوده است.
فخرایی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از پسماندها دفن می‌شود، افزود: چنانچه محل دفن، فاقد معیارهای بهداشتی و زیست‌محیطی مناسب از قبیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، نادیده گرفتن شرایط اقلیمی، سطح آب‌های زیرزمینی، جنس خاک، کاربری زمین‌های اطراف و .... باشد، لطمات جبران‌ناپذیری را به خاک، آب و هوا وارد خواهد کرد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه اولین قدم در کاهش تولید پسماند استفاده بهینه از مواد مصرفی و استفاده کمتر از مواد زیست تخریب پذیر نظیر سفره و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی است از شهروندان خواست ضمن جایگزین کردن این اقلام با نمونه‌های سازگار با طبیعت، نسبت به تفکیک صحیح زباله‌ها بر اساس خشک و تر اقدام کنند.
فخرایی تصریح کرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان و همچنین حفظ محیط‌زیست، کارشناسان این مرکز به صورت فصلی از جایگاه‌های دفن بازدید و مشکلات را به مراجع ذیصلاح اعلام می‌کنند.


انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پسماند     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >