رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان،
با پذیرش مسئولیت‌هایمان باید در ارتقا و حفظ سلامت دانش‌آموزان تلاش کنیم

18 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: حفظ سلامت دانش‌آموزان هزینه دارد و باید با پذیرش مسئولیت‌هایمان برای ارتقا و حفظ سلامت آنها تلاش کنیم.

ماریا خویش‌دوست در نشست هم‌اندیشی یاور مربیان بهداشتی مدارس با آموزش و پرورش دشتستان اضافه کرد: آموزش و پرورش دشتستان از جایگاه خوبی در رعایت طرح‌های بهداشتی و پیشگیرانه برخوردار است و پتانسیل‌های مناسب برای ارتقای سلامت دانش‌آموزان  را دارد.
وی با بیان اینکه  اکنون زمان فرهنگ سازی و بسترسازی خود مراقبتی است، افزود: متأسفانه آمار بیماری‌های غیر واگیر در کشور که شامل بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و سرطان است؛ رو به افزایش است و برای مقابله با آن به فرهنگ‌سازی پیشگیری در مدارس و از سنین کم نیازمندیم.
یکی از اهداف وزارت بهداشت در دو سال اخیر مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مثل دیابت است
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه  فرهنگ سازی سلامت باید از کلاس‌های درس شروع شود و تأثیر آن در دانش‌آموزان و خانواده‌ها بیشتر است، تصریح کرد: معلمان با تمام مشغله‌های کاری، زمانی را برای آموزش خود مراقبتی و سلامت دانش‌آموزان قرار دهند و در کنار شبکه بهداشت و درمان باشند.
خویش دوست اظهار داشت: در کمیته ارتقای سلامت مدارس باید از افراد علاقه‌مند در راستای فعالیت‌های بهداشتی و سلامت دعوت کنیم و از ظرفیت خود دانش‌آموزان بیشتر استفاده شود.
بسترسازی‌های لازم در راستای ارتقای سلامت دانش‌آموزان مهیا گردد
رییس آموزش و پرورش شهرستان دشتستان اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش و شبکه بهداشت باید بسترسازی‌های لازم در راستای ارتقای سلامت دانش‌آموزان مهیا گردد.
سید حسن لواسانی فرد گفت: برای ارتقای سلامت دانش‌آموزان یکی از روش‌ها استفاده از ظرفیت‌های خود دانش‌آموزان در قالب طرح سفیران سلامت است که در حال حاضر جامعه آماری آن در میان دانش‌آموزان سه مقطع تحصیلی  9300  نفری است.
وی تصریح کرد: مدیران  باید در رابطه با فرهنگ‌سازی مقابله با آسیب‌های تربیتی کوشا باشند و با برقراری تعامل با اولیا دانش‌آموزان زمینه تحقق این مهم را ایجاد کنند و تمام تلاش آموزش و پرورش و مجموعه شبکه بهداشت و درمان بر این است که سلامت جسمی، روحی و روانی دانش‌آموزان که یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش است، محقق سازیم .
لواسانی‌فرد با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و آیین چهارشنبه‌سوری بیان داشت: با تهیه کلیپ‌هایی از مخاطرات این روز و نمایش آن به دانش‌آموزان و توصیه‌های ایمنی به آنان، فرهنگ برگزاری سالم و دوری از خطرات احتمالی را در دانش‌آموزان نهادینه سازیم.
وی در خصوص  پیشگیری از بیماری‌ها در سنین نوجوانی گفت: استفاده از قرص‌های آهن و ویتامین (D) یکی از مصوبات مهم جلسات شورای آموزش و پرورش بوده است که مصرف آن توسط دانش‌آموزان در راستای سلامت آنان توصیه‌شده است.
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >