راه‌اندازی مرکز و پایگاه سلامت جامعه در بندر دیر

4 آذر 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از ایجاد مرکز و پایگاه سلامت جامعه در بندر دیر خبر داد .

عادل مقدس در جلسه شورای سلامت شهرستان دیر با اشاره به برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت گفت: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت ارایه خدمات در این حوزه تغییر چشمگیری داشته و خواهد داشت.
وی اضافه شدن واکسن پنتاوالان به برنامه روتین واکسیناسیون کودکان یکی از خدمات مؤثر این طرح دانست و افزود: حوزه معاونت بهداشت وزارتخانه در راستای طرح تحول نظام سلامت 7 برنامه و 10 پروژه را دنبال می‌کند که در سه فاز اجرایی می‌شود.
وی اضافه کرد: درگام اول با گسترش و تکمیل برنامه پزشک خانواده، مراقبت‌های اولیه سلامت به روستاییان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت ارایه می‌شود و در گام دوم تکمیل و توسعه خدمات بهداشتی اولیه و ارتقای سلامت در شهرهای 20 تا 50 هزار نفر را دنبال می‌کند و در گام سوم گسترش بهداشت در شهرهای بالای 50 هزار نفر تحقق می‌یابد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه گسترش خدمات و مراقبت‌های اولیه در قالب ایجاد مراکز سلامت جامعه و پایگاه سلامت جامعه تعریف شده است اظهار داشت: در همین راستا بندر دیر نیر با توجه به قرار گرفتن در گروه شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت مشمول این خدمات شده است و با تبدیل شدن مرکز بهداشتی درمانی و پایگاه بهداشتی این شهر به مرکز سلامت جامعه و پایگاه سلامت جامعه، بسته‌های خدمتی جدیدی به شهروندان ارایه می‌شود .
وی در تعریف مرکز سلامت جامعه گفت: مرکز سلامت جامعه با تبدیل مرکز بهداشتی درمانی موجود در منطقه، پذیرای ارجاع‌های مربوط به بیماری‌های واگیر و غیرواگیر بوده و همچنین با استقرا کارشناس بهداشت روان و تغذیه برنامه مشاوره‌ای نیز در این زمینه به مراجعان خواهد داشت.
مقدس با بیان اینکه مراحل تبدیل مرکز بهداشتی درمانی و پایگاه بهداشتی به مرکز سلامت جامعه و پایگاه سلامت جامعه در بندر دیر اجرایی شده است گفت: هم اکنون با جذب دو کارشناس تغذیه و روانشناس بالینی و استقرار آنها در مرکز سلامت جامعه خدمات مشاوره‌ای به شهروندان و ارجاعات پایگاه سلامت جامعه ارایه می‌دهند .
وی افزود : در همین راستا مراحل جذب تعدادی مراقب سلامت نیز در حال طی شدن است که در روزهای آینده در مرکز و پایگاه سلامت جامعه دیر شروع به کار خواهند کرد.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اضافه کرد: ماما، کارشناس آزمایشگاه، کارشناس بهداشت خانواده، کارشناس مدارک پزشکی و تعدادی نیروی خدماتی از جمله افراد جذب شده در این طرح هستند.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی.مرکز     پایگاه.سلامت.جامعه     بندر.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   4 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >