سبک زندگی اسلامی با تأکید بر شیوه‌های تغذیه سالم

14 تير 1395
کارگاه سبک زندگی سالم با تأکید بر شیوه‌های تغذیه سالم در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

در این کارگاه سه‌روزه که از تاریخ 12 تا 14 تیرماه برگزار شد حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن اسماعیلی دکترای طب سنتی شیوه‌های مزاج شناسی و طبایع چهارگانه انسان را با تکیه‌بر آموزه‌های طب اسلامی آموزش داد.
وی مزاج انسان را بر چهار گونه سرد و خشک یا سوداوی، گرم و خشک یا صفراوی، سرد و تر یا بلغمی و گرم و تر یا دَموی تقسیم کرد و خصوصیات هر یک از مزاج‌ها را به‌تفصیل بیان کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه بابیان حدیثی از امام رضا(ع) که فرموده‌اند: " علم مزاج شناسی رفتار انسان را سنجید می‌کند." افزود: اگر مزاج خودمان را بشناسیم و بر اساس طبع و مزاج خودمان سبک زندگی و تغذیه‌مان را تنظیم کنیم بسیاری از بیماری‌ها را می‌توانیم درمان کنیم.
وی بدن انسان را به پنج نوع بدن فیزیکی، بدن اتوی، بدن اختری، بدن ذهنی و بدن روحانی تقسیم کرد و پیرامون هر یک از بدن‌ها به‌تفصیل سخن گفت.
حجت‌الاسلام اسماعیلی مشکل اصلی بشر امروز را استرس و عدم آرامش عنوان کرد و افزود: با استفاده از سبک زندگی سالم و شیوه‌های تغذیه صحیح بر اساس شناخت طبایع چهارگانه، می‌توان بر بسیاری از بیماری‌های جسمی، روحی و روانی فائق آمد.
وی خاطرنشان کرد: در طب سنتی و سبک زندگی اسلامی، دستورالعمل‌های درمانی تنها مبتنی بر نتایج آزمایشگاهی نیست بلکه توجه بر مزاج افراد نیز ملاک عمل قرار می‌گیرد.
این کارگاه سه‌روزه دارای 16 امتیاز آموزشی ویژه کارکنان و اساتید دانشگاه بود که به همت کانون قرآن و عترت مدیریت تعالی فرهنگی و فوق‌برنامه معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد.
انتهای پیام س/ ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه     سبک.زندگی.اسلامی     شیوه‌های.تغذیه.سالم     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.محسن.اسماعیلی     سالن.شهید.بهشتی        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >