درباره كتابخانه

1393/9/9 0:0

 

  كتابخانه مرکزي علامه بلادي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر از سال 1367 فعاليت خود را آغاز نموده است و اکنون با مجموعه‫اي بالغ بر 23 هزار عنوان کتاب فارسي و 3444 عنوان كتاب لاتین و نیز امکان دسترسی به بانک‫هاي اطلاعاتي معتبر علمی،  پایان‫نامه کارشناسی ارشد و دکتری توانسته است به كاربران خود در رشته هاي حوزه پزشكي خدمات ارائه دهد. اين كتابخانه مجهز به سامانه مديريت منابع آذرخش مي باشد. با استفاده از اين سامانه http://dlib.bpums.ac.ir كليه اعضا ميتوانند، تمامي فرآیند عضویت، جستجو بصورت اینترنتی انجام دهند. اين كتابخانه اولين كتابخانه مدرن دانشگاهي است كه از پيشرفته ترين امكانات نرم افزاري با زيرساخت هاي ديجيتال سازي منابع (آذرخش) و..... برخوردار است.

بخش‫های مختلف کتابخانه در دو طبقه قرار گرفته‫اند. در طبقه همکف بخش امانت و مخزن كتب فارسي و لاتين، در طبقه اول بخش‫هاي مرجع، اسناد و يايان‫نامه، مخزن كتب كتابخانه امام محمدباقر(ع)، مخزن مجلات، بخش فهرستنويسي و آماده سازي، بخش اداري و مديريت و سالن كنفرانس، طبقه دوم  بخش اطلاع رساني، سالن‫هاي مطالعه و سالن كنفرانس واقع شده است.
وظيفه کتابخانه مرکزي تهيه و آماده‫سازي منابع چاپی و الکترونیکی و همچنين سياست‫گذاري ارائه خدمات و نحوه استفاده از این منابع است.
هدف کتابخانه عبارت است از تامين منابع چاپي والکترونيکي لازم و کافي، جهت مطالعه و تحقیق تمامی اعضای کتابخانه همراه با فراهم نمودن محیطی مناسب جهت استفاده و تحقیق و مطالعه، در کوتاه‫ترین زمان و مفیدترین شرایط ممکن مي باشد.

کلمات کلیدی:
تاريخچه.كتابخانه.مركزي     علامه.بلادي        
تعداد بازدید:   ۳۵۱

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >