آموزش خود مراقبتی سازمانی در دستگاه‌های دولتی شهرستان بوشهر تداوم می‌یابد

1 مهر 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آموزش خود مراقبتی سازمانی در دستگاه‌های دولتی شهرستان بوشهر تداوم می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی بیان داشت: خود مراقبتی سازمانی باهدف ارتقاء محیط کار و تشویق شیوه زندگی سالم برای کارکنان شاغل در دستگاه‌های دولتی در حال اجراست.
وی تصریح کرد: با توجه به گذار بیماری‌ها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماری‌ها به مراقبت مادام‌العمر، نقش مردم در مراقبت از سلامت خود و اعضای خانواده برای سالم زیستن، مدیریت ناخوشی‌های جزئی، مدیریت بیماری‌های مزمن و حاد نیاز امروز جامعه محسوب می‌شود.
مهندس فخرایی عنوان داشت: در شهرستان بوشهر نیز همگام با سراسر کشور طرح ملی خود مراقبتی در بخش‌های مختلف اعم از سازمانی، دانش‌آموزی، فردی و اجتماعی با موضوعات مختلف از سال ۹۴ اجرایی شده و هدف از اجرای طرح «خود مراقبتی» افزایش سطح سواد جامعه و کاهش بار مراجعات به پزشکان، آگاهی بخشیدن در مورد خود مراقبتی و بالا بردن آگاهی مردم است.
وی بابیان اینکه اطلاع‌رسانی اجرای این طرح در مراکز آموزشی و سازمان‌ها ضروری است تصریح کرد: طرح ملی خود مراقبتی با رویکردهای فردی، سازمانی، اجتماعی و خود یاری در سطح شهرستان بوشهر اجرا می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه لازمه اجرای برنامه خود مراقبتی سازمانی را تشکیل شورای ارتقاء سلامت در محل کار برشمرد، تصریح کرد: با تشکیل این شورا برنامه عملیاتی مشارکتی برای پیشبرد سلامت کارکنان آن سازمان تدوین و تعریف می‌شود.
مهندس فخرایی خاطرنشان کرد: در هدف‌گذاری کلی اقداماتی که می‌تواند برای رفع این مشکلات در سازمان انجام شود تهیه‌شده و در طی یک دوره سه‌ماهه اجرایی و از سوی واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان پایش و کنترل می‌شود.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تصریح کرد: طرح خود مراقبتی سازمانی در ادارات شهرستان بوشهر نظیر آموزش و پرورش، رفاه و امور اجتماعی، ثبت احوال، آب و فاضلاب، برق، هلال‌احمر، بانک مسکن و غیره اجرا می‌شود.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
خودمراقبتی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   1 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >