استاندار بوشهر:
تدوین سند سلامت استان بوشهر جامع و آینده‌نگر است/ گزارش تصویری

30 امرداد 1396
استاندار بوشهر گفت: تدوین سند سلامت استان بوشهر جامع و آینده‌نگر بوده و توسعه زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی و افزایش دسترسی آسان مردم به حوزه درمان و بهداشت از ویژگی‌های سند سلامت استان بوشهر است.

دکتر مصطفی سالاری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: تدوین این سند زمینه تسریع برنامه‌ها و طرح‌ها بر اساس نیاز جامعه هدف در شهرها و روستاهای استان بوشهر فراهم می‌کند.
وی کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را نگران‌کننده دانست و خاطرنشان کرد: هرچند تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر افزایش‌یافته ولی باید به‌تناسب آن نیروهای موردنیاز درمانی و پرستاری افزایش یابد چراکه اکنون کمبود پرستار در بیمارستان‌های استان بوشهر نگران‌کننده است.
دکتر سالاری سند چشم‌انداز هر دستگاه اجرایی را سند راهنما و هدایت دانست و تأکید کرد: بر اساس تدوین سند چشم‌انداز توسعه، دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های ملی، استانی و بخش خصوصی با رویکرد حل مشکلات اجرایی کنند.
استاندار بوشهر با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در تدوین سند حوزه سلامت استان بوشهر گفت: تدوین این سند زمینه تسریع برنامه‌ها و طرح‌ها بر اساس نیاز جامعه هدف در شهرها و روستاهای استان بوشهر فراهم می‌کند.
 پروژه‌های عمرانی استان بوشهر با رویکرد اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود
استاندار بوشهر گفت: بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر بر اساس برنامه جامع ۵ ساله توزیع و پروژه‌های عمرانی با رویکرد سیاست اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.
وی با تأکید بر اجرای پروژه‌ها بر اساس سند چشم‌انداز توسعه استان بوشهر اظهار داشت: برنامه‌ها و پروژه‌ها بر اساس سند چشم‌انداز توسعه اجرایی شود که در این راستا هر دستگاه اجرایی موظف به تطبیق قرار دادن طرح‌ها بر اساس این سند است.
دکتر سالاری با اشاره به توزیع بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان‌ها بر اساس برنامه ششم توسعه تصریح کرد: بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر بر اساس برنامه جامع 5 ساله توزیع و پروژه‌های عمرانی با رویکرد سیاست اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.
استاندار بوشهر با تأکید بر توجه به حوزه آموزش در برنامه‌ها و طرح‌های درمانی گفت: بر اساس سند چشم‌انداز در تأمین نیروهای موردنیاز، عرصه آموزش موردتوجه قرار بگیرد تا کاستی‌های این حوزه جبران شود.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سند.سلامت     شورای.برنامه‌ریزی     استاندار     دکتر.مصطفی     سالاری    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >