در شهرستان دیلم اجرا شد
طرح آهن یاری در مدارس دخترانه متوسطه اول ودوم

30 آبان 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم ؛ برنامه ارتقای سطح سلامت دانش آموزان دختر از طریق آموزش تغذیه و آهن یاری به صورت نمادین در مدرسه متوسطه اول حضرت زینب (س) آغاز شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: این طرح با همکاری آموزش و پروش شهرستان از نیمه آبان ماه شروع شده و به مدت 4 ماه در تمامی مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم در شهرستان دیلم ادامه خواهد داشت و در این طرح دانش آموزان هر هفته یک قرص آهن و تا پایان طرح 16 قرص آهن مصرف خواهند کرد.
عبدالحسین ناصری در خصوص اهداف اجرای این طرح بیان کرد: پیشگیری و درمان کم خونی ناشی از فقر آهن در دانش‌آموزان دختر مهمترین هدف این طرح می‌باشد.
وی افزود: آهن یک ماده معدنی ضروری در بدن برای انتقال اکسیژن، تشکیل خون و مصونیت بدن بر ضد عفونت‌ها وسایر بیماریها است که کمبود آن باعث کاهش قدرت یادگیری،کاهش تمرکز، کاهش ضریب هوشی ، کاهش مقاومت بدن ، افزایش خطر مرگ و میر زنان و افزایش خطر تولد نوزاد کم وزن و نارس و سقط جنین می‌شود.
این مقام مسئول یکی از علت‌های افت تحصیلی دانش آموزان را مشکل سو تغذیه دانست و گفت: اجرای طرح آهن یاری و آموزش تغذیه مناسب به دانش آموزان و والدین تاثیر مهمی در اصلاح تغذیه و رفع برخی از مشکلات درسی و تحصیلی دانش‌آموزان خواهد داشت.
ناصری نقش موثر والدین و مربیان در اجرای صحیح و با کیفیت این طرح را مهم دانست و ابراز داشت: از مربیان مدارس و والدین انتظار می‌رود که با همکاری و تشویق دانش‌آموزان به مصرف مواد مفید ومغذی و پرهیز از مصرف تنقلات و غذاهای کم فایده و همچنین استفاده از قرص آهن به منظور جبران کمبود این ماده معدنی دربدن، شادابی، سلامت و موفقیت فرزندان خود را تضمین نمایند.
انتهای پیام/ ح.ع 3060

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >