رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
توسعه زیرساخت‌های بهداشتی از اولویت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد

7 شهريور 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای شاخص‌های بهداشتی و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی در استان یکی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

مهندس ماریا خویش‌دوست در آیین بهره‌برداری از پروژه بهداشتی خانه بهداشت سربست عنوان داشت: خرسندیم که بار دیگر شاهد رشد و توسعه دولت هستیم و یکی از افتخارات دولت تدبیر وامید اجرای طرح تحول سلامت بود که در بخش درمان، منجر به کاهش هزینه‌های درمانی مردم شد.
وی تصریح کرد: در بخش بهداشت با ایجاد فضاسازی‌های استاندارد، تجهیز و نوسازی مراکز و خانه‌های بهداشت، این امکان فراهم شد که کارکنان ما بتوانند در ارایه خدمات بهداشتی به مردم و در پیشگیری از بیماری‌ها موفق باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خانه بهداشت سربست از توابع بخش سعدآباد شهرستان دشتستان می‌باشد که به جمعیتی در حدود ۶۹۰ نفر خدمات بهداشتی ارایه می‌کند.
مهندس خویش‌دوست افزود: این طرح از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعتبارات استانی به‌صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان بوشهر ساخت و تجهیز گردید.
رییس شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد: خانه بهداشت سربست با جمعیت ۶۹۰ نفر و دارا بودن یک شامل یک بهورز زن، به ۱۷۳ خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد.
وی تصریح کرد: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸۰ مترمربع احداث‌شده و مبلغ هزینه شده برای آن ۳ میلیارد ریال می‌باشد که پس از ۱۰ ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
این مقام مسئول تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون و ...، بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و ... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.
هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت، پروژه بهداشتی خانه بهداشت سربست با حضور فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح و به بهر برداری رسید.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     خانه.بهداشت     سربست     توسعه.زیرساخت.های.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >