رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
بازدید کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در ایام نوروز از محل‌های خدمت‌رسانی مسافران

21 فروردين 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در ایام نوروز از محل‌های مختلف خدمت‌رسانی به مسافران بازدید کردند.

مهندس حسن فخرایی گفت: ایمنی، مفهومی جامع است که می‌تواند حیطه‌های متنوعی را در برگیرد و نه‌تنها محدود به محیط‌های صنعتی نبوده بلکه محیط‌های عمومی و فضاهای شهری مثل پارک‌ها و محوطه‌های بازی کودکان را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.
فخرایی با اشاره به‌ضرورت ایمنی سازی پارک‌ها و محیط‌های بازی کودکان افزود: از ابتدای شروع طرح بسیج سلامت نوروزی ۹۸ کارشناسان بهداشت حرفه‌ای همگام با کارشناسان بهداشت محیط نسبت به خدمت‌رسانی به مردم و مهمانان نوروزی در سطح شهرستان بوشهر اقدام نمودند.
وی ادامه داد: بازدید از کمپ‌های نوروزی، غرفه‌ها و ۳۰ پارک با اولویت بررسی وضعیت ایمنی سیستم برق‌رسانی، بررسی درپوش مناسب چاه‌ها، مخازن ذخیره آب و فاضلاب و بررسی وضعیت محل بازی کودکان صورت گرفت.
فخرایی خاطرنشان کرد: همواره حوادث گوناگونی در پارک‌های شهری به دلایل مختلفی ازجمله فقدان کف‌پوش‌های مناسب در زمین‌بازی کودکـان، وجود وسایل بازی با زوائد تیز و خطرناک، استفاده از قایق تفریحی فرسوده، عدم نظارت بر حمـل تعـداد مجـاز افـراد استفاده‌کننده از قایق‌ها، استفاده از لامپ بـدون ملاحظـات ایمنی سیم بـرق در آب‌نماها و نبود امکانات امدادی در پارک‌ها رخ می‌دهد که تنها با ایجاد محیط استاندارد، انجام نظارت‌های مستمر و رفع مشکلات احتمالی قابل‌پیشگیری است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تصریح کرد: همشهریان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف درزمینه بهداشت محیط و حرفه‌ای به‌صورت ۲۴ ساعته با سامانه رسیدگی به شکایات تلفنی ۱۹۰ تماس حاصل نموده و شکایت خود ثبت نمایند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >