سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
با اجرای طرح ضربت در شهر بوشهر مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و معدوم شد

6 فروردين 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با اجرای طرح ضربت در شهر بوشهر 453 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی افزود: برنامه سلامت نوروزی بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی در اسفندماه 96 و فروردین‌ماه ۹7 تشدید می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در راستای بهبود نظارت‌ها و ارتقای سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا، دفع صحیح پسماندها و پساب، پایش کمپ‌ها و اسکان مسافرین، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری، غیر اداری و در روزهای تعطیل تشدید می‌شود.
مهندس حسن فخرایی اضافه کرد: طی این فعالیت‌ها در اسفندماه ۹6 و اوایل فروردین ۹7 تعداد یکهزارو 533 مورد بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف حساس انجام شد و 235 مورد بازرسی از اماکن عمومی به‌صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: بازرسین بهداشت محیط در این ایام مقدار 453 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد را با اجرای طرح ضربت جمع‌آوری و معدوم کردند و تعداد 2 مورد مرکز و اماکن متخلف پلمپ و تعداد 67 مرکز و مکان متخلف به مراجع قضایی معرفی‌شده است.
مهندس فخرایی اظهار داشت: در راستای کنترل و پایش آب آشامیدنی، تعداد 720 مورد کلر سنجی انجام و تعداد 23 شکایات تلفنی مردمی و سامانه ۱۹۰ بررسی و پیگیری شده است.
وی تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل اماکن و جلوگیری از عرضه مواد دخانی (قلیان میوه‌ای و سیگار) تعداد 43 مورد بازرسی انجام و تعداد 5 سفره‌خانه و قهوه‌خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان کرده بودند تعطیل‌شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در برنامه بسیج سلامت نوروزی همه بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین سلامت غذایی شهروندان و مسافران نوروزی با تجهیزات جدید آیتم‌های شوری، PH، میکروبی سطوح دما و رطوبت مواد غذایی و محیط‌های فیزیکی، ارزیابی و موردسنجش دقیق قرار می‌دهند.
وی افزود: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی تعداد 2500 پیک سلامت نوروزی در هتل‌ها، کمپ‌ها، ستاد اسکان، پارک‌ها، مساجد و مدارس و مکان‌های پرتردد در سطح شهرستان بوشهر توزیع گردید.
مهندس فخرایی یادآور شد: مسافران و شهروندان عزیز می‌توانند نظرات و شکایات بهداشتی خود را با شماره ۱۹۰ سامانه کشوری در میان بگذارند.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جمع‌آوری     طرح.ضربت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >