طرح تزریق واکسن مننژیت ویژه کارکنان و زندانیان اداره زندان شهرستان بوشهر اجرا شد

2 خرداد 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از اجرای طرح تزریق واکسن مننژیت ویژه کارکنان و زندانیان اداره زندان شهرستان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی عنوان داشت: اگر بیماری مننژیت در محیط بسته‌ای مثل زندان به‌صورت اپیدمی در بیاید مشکلات زیادی برای مددجویان زندان به وجود می‌آورد؛ بنابراین در سطح زندان رسیدگی به نکات بهداشتی هم برای کارکنان و هم مددجویان ضروری است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با تأکید بر حفظ سلامت مددجویان گفت: يكي از بیماری‌هایی كه قابليت بالاي اپيدمي داشته و با درصد بالاي مرگ‌ومیر همراه است بيماري مننژيت بوده كه نيازمند نظام مراقبت است تا بار حاصل از مرگ‌ومیر و ناتواني اين بيماري را با مديريت توانمند به حداقل برساند. مراقبت از اين بيماري طي دو دهه گذشته متناسب با وضعيت سلامت در هر دوره زماني، دستخوش تحولاتي گرديده است.
مهندس حسن فخرایی عنوان داشت: امروزه با كسب تجارب گذشتگان و نيازهاي جديد بهداشتي، مراقبت اين بيماري نيز فراتر از قبل، ارتقاءیافته تا بتواند به بهترين شكل پاسخگوي اهداف سلامتي و بهداشت در هزاره جديد باشد.
این مقام مسئول اضافه داشت: در راستای ارتقای سلامت عمومی مددجویان زندان شهرستان بوشهر و پیشگیری از بیماری در گروه‌های زیرخط تزریق واکسن مننژیت ویژه زندانیان در اردیبهشت‌ماه 97 طی 10 روز انجام گرفت که در طی این طرح تعداد 850 نفر از مددجویان علیه این بیماری واکسینه شدند.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
واکسن.مننژیت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >