مقبره شهید گمنام به بهترین شکل در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ساخته می‌شود

16 آذر 1395
مقبره شهید گمنام به بهترین شکل و با استفاده از نمادهای بومی استان در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ساخته می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه با اعلام این مطلب گفت: برای احداث مقبره شهید گمنام، کمیته‌ای تشکیل و طرح یادمان شهدا با استفاده از نمادهای بومی استان به بهترین شکل طراحی و اجرا خواهد شد.
دکتر علیرضا رئیسی با تشکر از همه تشکل‌های دانشجویی و نهادهای فرهنگی که در مراسم دفن شهید گمنام، با همبستگی و یکدلی خالصانه و بی‌ادعا تلاش کردند افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای دانشجویان خوب و بااستعدادی است که در عین اختلاف‌سلیقه، با اتحاد و همبستگی در جهت شکوفایی فرهنگی دانشگاه قدم برمی‌دارند
 وی بیان داشت: دانشگاه نیاز به رشد و تکامل دارد و دانشجویان که در زمینه‌های مختلف دارای استعدادهای سرشاری هستند می‌توانند در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌ها و در قالب کانون‌های مختلف دانشجویی فعالیت کنند.
دکتر رئیسی با اشاره جشن روپوش سفید که چند سالی است در دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود گفت: جشن روپوش سفید می‌بایست درون دانشگاه و باهدف ترویج فرهنگ لباس مقدس پزشکی و استفاده مناسب از این لباس برگزار شود.
مسئول نهاد مقام معظم رهبری نیز در این نشست با ابراز تشکر و قدردانی از همه تشکل‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه که در تدفین شهید گمنام در سایت پردیس، صحنه‌های زیبایی را آفریدند گفت: حضور شهیدان در دانشگاه به این معنا است که دانشگاهیان ما تابع شعار زیبا و دلنشین "هیات منا الذله " حضرت سیدالشهدا هستند و به تأسی از شهدای عاشورا، این شهید گمنام را در دانشگاه به خاک سپردند تا یک تابلو هدایت باشد به سمت حقیقت و در مسیر انقلابی بودن.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: آن روزی که کشور نیاز به دفاع داشت از همین دانشگاه‌ها، جوانانی درس و دانشگاه را رها کردند و وارد عرصه دفاع شدند و همگام با رزمندگان اسلام جنگیدند و همچنین در عرصه‌های امداد و پشتیبانی، بسیاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی به درمان مجروحان جنگ شتافتند و امروز نیز این عزیزان در سنگر درس و خودکفایی، در تلاشند پرچم اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را به دست صاحب اصلی انقلاب، حضرت ولی‌عصر(عج) بسپارند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز گفت: در جریان تشییع و تدفین شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همایش بسیار زیبایی خلق شد و حرکت فرهنگی بسیار باارزشی به منصه ظهور رسید.
مهندس محمدمهدی محمدی افزود: همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌ویژه مقام معظم رهبری تأکید بر این دارند که دانشگاه باید مهد پرورش علم و انسان باشد و هم در بعد پرورش علم و هم در بعد پرورش روح و روان انسان، نقش‌آفرینی کند.
وی بیان داشت: اگر در دانشگاه آموزش علم، همراه باتقوا و معنویت باشد و در کنار علم‌آموزی، پرورش روح نیز موردتوجه قرار گیرد انسان‌های سازنده و دلسوزی برای کشور تربیت خواهند شد.
محمدی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) که فرمودند: "علم دو گونه است، علم ابدان و علم ادیان " اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی، علم ابدان به نحو مطلوبی آموزش داده می‌شود اما نیاز است در کنار علم ابدان، علم ادیان نیز به دانشجویان تعلیم داده شود تا انسان‌های کامل و ممتازی پرورش و تربیت شوند.
وی خاطرنشان کرد: کارشناسان فرهنگی باید به دانشجویان کمک کنند تا برنامه‌های فرهنگی تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی به نحو مطلوب و در چارچوب ضوابط و قوانین اجرا شود.
انتهای پیام س/ ر 2050
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مقبره     شهید.گمنام     پردیس.دانشگاه     دکتر.رئیسی     حجت‌السلام.عباس.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >