رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
در جشنواره‌های وزارت بهداشت به تیپ بندی دانشگاه‌ها توجه شود

2 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در جشنواره‌های وزارت بهداشت، می‌بایست به تیپ بندی و ظرفیت های دانشگاه های علوم پزشکی توجه شود.

 دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای فرهنگی که با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد افزود: همان‌گونه که در رنکینگ پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه‌های هم تیپ را با هم می‌سنجند در جشنواره‌های فرهنگی وزارت بهداشت نیز باید به ظرفیت و تیپ دانشگاه ها توجه شود تا عدالت در این زمینه بیشتر اجرا شود.
 وی بیان داشت: استان بوشهر جزو استان‌های محروم دسته‌بندی می‌شود اما ما این را قبول نداریم و استان بوشهر به لحاظ ثروت‌های خدادادی و همچنین نیروی انسانی از مناطق بسیار برخوردار است.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اگر بپذیریم که استان محروم هستیم، برنامه‌ریزی‌ و خودباوریمان در همان حد می‌ماند به همین دلیل از دانشجویان و مجموعه فرهنگی می‌خواهیم که این عنوان را نپذیرند و در حد دانشگاه‌های بزرگ و برخوردار تلاش کنند.
 دکتر رئیسی گفت: آینده روشنی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیش‌بینی می‌کنم و این را مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه به اثبات رساندند و در حوزه‌های مختلف خوب درخشیدند.
 وی اظهار داشت مسئولیت در دانشگاه‌هایی مثل بوشهر نسبت به دانشگاه‌های برخوردار بسیار سنگین‌تر است زیرا امکانات فرهنگی و رفاهی در شهرهای بزرگ و برخوردار در دسترس و فراهم است، اما در شهرهای کوچک، امکانات و فضاهای فرهنگی و ورزشی مناسبی وجود ندارد.
 دکتر رئیسی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم توسعه متوازن داشته باشیم باید دانشگاه‌های نابرخوردار را به طور ویژه ببینیم و وزارت بهداشت باید در زمینه رنکینگ دانشگاه‌ها و در حوزه اعتبارات، نگاه ویژه‌ای به این دسته از دانشگاه‌ها داشته باشد.
در این نشست خانم بنت الهدی دشتی دبیر جشنوار فرهنگی و خانم رقیه جمیری دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه هر یک توضیحاتی در باره نحوه اجرای این دو جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارایه دادند.
انتهای خبر . س/ ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.فرهنگی     جشنواره     وزارت.بهداشت     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >