رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد
نصب دستگاه سی‌تی‌اسکن مدرن در بیمارستان زینبیه خورموج/ گزارش تصویری

5 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در آینده نزدیک دستگاه سی‌تی‌اسکن 16 اسلایس که یک دستگاه مدرن و پیشرفته در حوزه پزشکی است در بیمارستان زینبیه خورموج نصب می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از بیمارستان زینبیه و درمانگاه شهید الیاس احمدی خورموج اظهار داشت: حوزه سلامت کشور در دولت یازدهم موردتوجه ویژه قرار گرفت که نوع کارکرد آن در استان بوشهر قابل‌تقدیر است.
وی اضافه کرد: در شهرستان‌های دشتی، تنگستان و سایر شهرستان‌های استان بوشهر، حوزه بهداشت و درمان دارای عقب‌ماندگی‌های وسیعی است که با توجه به‌واقع شدن صنایع عظیم نفت و گاز و سایر صنایع در سطح استان بوشهر، نیازمند کمک این صنایع به حوزه بهداشت و درمان متناسب با رشد صنعت در این استان هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیر از نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر صنایع مستقر در استان بوشهر به‌ویژه وزارت نفت، به تعهدات خود پایبند باشد اتفاق خیلی خوبی در حوزه سلامت در استان بوشهر صورت می‌گیرد.
دکتر رئیسی یادآور شد: البته توجه وزارت بهداشت و درمان و شروع طرح تحول به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته، باعث شده که شاهد رشد امکانات و توسعه‌های خوبی در سطح استان بوشهر باشیم.
توسعه یک هزار متری فضای اورژانس بیمارستان زینبیه خورموج
وی اضافه کرد: در برنامه جدید وزارت بهداشت، بیمارستان زینبیه خورموج با افزایش توسعه یک هزار متری فضای اورژانس مواجه می‌شود که علاوه بر استاندارد‌سازی فضای اورژانس به 22 تخت و آزاد شدن قسمتی از بیمارستان در آینده نزدیک، 50 تخت به بیمارستان اضافه و ظرفیت این بیمارستان دو برابر خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: اضافه شدن 70 تخت به بیمارستان زینبیه خورموج اتفاق خوبی خواهد بود و با پیگیری‌هایی که انجام‌شده خوشبختانه تا هفته آینده دستگاه سی‌تی‌اسکن 16 اسلایس وارد بیمارستان زینبیه خورموج می‌شود که با راه‌اندازی این سی‌تی‌اسکن، خدمات درمانی که قبلاً نیاز به اعزام به مرکز استان داشت در مرکز شهرستان دشتی انجام می‌شود.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان، پروژه‌های متعددی در حال شکل‌گیری است که جا دارد از فرماندار دشتی، امام‌جمعه و روسای شبکه درمان و بیمارستان زینبیه خورموج که از نیروهای خیلی خوب استان در حوزه مدیریت هستند تشکر کنیم.
افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان دشتی
دکتر رئیسی بابیان این‌که کارهای خوبی در شهرستان دشتی در حوزه بهداشت و درمان، در حال انجام است گفت: تا چند ماه آینده شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های متعددی ازجمله پنج‌خانه بهداشت، دو پایگاه بهداشتی و همچنین مرکز بهداشت دهان و دندان در شهرستان دشتی خواهیم بود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن مرکز شهید الیاس احمدی در حال ساخت و دارای پیشرفت خوبی است و امید داریم تا چند ماه آینده، پانسیون چهار واحدی پزشکان در شهر کاکی و 6 واحدی بیمارستان زینبیه را با کمک مسؤولین شهرستان دشتی تجهیز و راه‌اندازی کنیم.
دکتر رئیسی بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان زیرساخت‌های خوبی فراهم‌شده ولی چشم‌اندازی که برای شهرستان دشتی در دستور کار قرارگرفته این است که تا سال 1404 تعدد تخت‌های بیمارستان این شهرستان، حداقل به 160 تخت افزایش یابد.
وی اظهار داشت: بحث توسعه آزمایشگاه و مراکز تصویربرداری و تکمیل زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان دشتی، جزو برنامه اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: الگوی بیماری‌ها در حال حاضر در حوزه سلامت تغییر کرده و زمانی بحث بیماری‌های واگیر بود که مردم به آن مبتلا بودند و اکنون به سمت بیماری‌های غیر واگیر مثل فشارخون، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سکته‌های مغزی رفته است که نیازمند نگاه جدی به این بخش‌داریم.
دکتر رئیسی تأکید کرد: تغییر روش در مصرف غذایی مردم و فعالیت بدنی یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که در این راستا با تأکید بر ورزش‌های همگانی، به دنبال فرهنگ‌سازی در این حوزه هستیم.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     سی‌تی‌اسکن     دکتر.رئیسی     بیمارستان.زینبیه.خورموج    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >