فوق تخصص بیماری‌های خون و سرطان:
استان بوشهر با سونامی سرطان روبرو نیست/ افزایش بیش‌ازحد نداریم/گزارش تصویری

9 بهمن 1395
فوق تخصص بیماری‌های خون و سرطان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان بوشهر با سونامی سرطان مواجه نیستیم به این معنی که افزایش بیش‌ازحد نداریم.

دکتر ابراهیم عصفوری در سومین همایش پیشگیری از سرطان، قصه‌نویسی و تصویرسازی اظهار داشت: هدف از برگزاری این‌گونه همایش‌ها اطلاع‌رسانی جامع از بیماری سرطان، تعریف سرطان، انواع سرطان، روش‌های پیشیگری و خدماتی که در سرویس خون و سرطان‌شناسی که به مردم بوشهر داده می‌شود، است.
وی بیان کرد: سرطان موضوعی است که امروزه از آن صحبت می‌شود و موضوع روز دنیا است و این‌که چرا مبتلابه سرطان می‌شویم در حقیقت رشد افسارگسیخته بافت زنده بدن یک فرد است که منجر به ضعف و ناتوانی و به‌خصوص ایجاد درد در اعضا و احشام می‌شود.
فوق تخصص بیماری‌های خون و سرطان بابیان این سؤال که آیا سرطان قابل‌پیشگیری است، افزود: بعضی سرطان‌ها با علم فعلی ما قابل‌پیشگیری است؛ قریب به ۴۰ درصد سرطان‌ها قابل‌پیشگیری است.
وی با اشاره به اینکه دو سرطانی که ما بر آن تأکیدداریم، سرطان پستان و سرطان روده بزرگ است، تصریح کرد: در این سرطان‌ها امکان پیشگیری وجود دارد، با روش ماموگرافی برای خانم‌ها، از سن ۴۰ تا ۵۰ سال به بالا، هر یک سال تا دو سال یک‌بار تا سن هفتادسالگی و برای پیشگیری از سرطان روده آندوسکوپی و کولونوسکپی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و تأمین اجتماعی انجام می‌شود.
دکتر عصفوری افزود: اینگونه همایش‌ها به ارتقای سطح علمی و البته عملی دوستان و همه مردم کمک می‌کند و امیدواریم شاهد روزی باشیم که بتوانیم عمری طبیعی همراه با یک زندگی سالم و طول عمر داشته باشیم.
وی با اشاره به وضعیت سرطان و شایع‌ترین سرطان در استان، بیان کرد: ما در استان بوشهر با سونامی سرطان مواجه نیستیم به این معنی که افزایش بیش‌ازحد نداریم و سرطان خون، روده بزرگ که در هر دو جنس وجود دارد، سرطان‌های شایع در استان هستند.
فوق تخصص بیماری‌های خون و سرطان ادامه داد: این سرطان در مراحل اولیه و امکان داشتن عمر طبیعی و بهبود کامل برای همیشه است و به نظر می‌آید وضعیت استان ما مانند سایر استان‌ها است و در بوشهر بعضی سرطان‌ها مانند مثانه شایع است و علت آن زیاد بودن استعمال سیگار و قلیان است.
همایش قصه‌نویسی و تصویرسازی با موضوع سرطان، عوامل زمینه‌ساز و راه‌های درمان این بیماری در مجتمع ۹ دی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش.سرطان     دکتر.ابراهیم.عصفوری     همایش.قصه‌نویسی    

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >