رییس ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
توسعه، رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ستاد اقامه نماز است/ مسجد محور برنامه‌های فرهنگی شود

10 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رویکرد کلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور فرهنگی و ستاد اقامه نماز توسعه است.

 دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای مرکزی ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه مسجد باید محور فعالیت‌های فرهنگی باشد افزود: در حوزه مساجد و اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، طراحی خوب و مناسبی انجام‌شده و به گواه ارزیابی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به سایر دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در رتبه‌های بالا قرار دارد اما باید این را توسعه دهیم و سال‌به‌سال بر کیفیت برنامه‌ها بیفزاییم.
 رییس ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: در مساجد و نمازخانه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی، زیرساخت‌های مناسبی در زمینه اقامه نماز ایجادشده و نیروهای خوبی جذب‌شده‌اند و باید بین این نمازخانه‌ها و مساجد رقابت‌های سالم وجود داشته باشد و برنامه‌ها و مسابقات دینی، هنری و ورزشی با محوریت مسجد برگزار شود.
دکتر رئیسی افزود: مسجد و برنامه‌های قرآنی می‌تواند بهترین نقطه مشترک در موضوع اتحاد شیعه و سنی باشد و نیاز امروز جامعه و جهان اسلام به پرداختن به موضوع وحدت، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.
وی بر توسعه برنامه‌هایی که در راستای ترویج مفاهیم قرآنی قابل‌اجراست تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه مسابقاتی در بین فرزندان کارکنان، دانشجویان و دیگر اقشار دانشگاهی برگزار شود که خروجی‌های خوبی داشته باشد و بر تعداد حافظان و قاریان دانشگاه افزوده شود.
 فریضه نماز تنها یک امر عبادی شخصی نیست بلکه یک امر اجتماعی است
 مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: فریضه نماز تنها یک امر عبادی شخصی نیست بلکه یک امر اجتماعی است و در اسلام به هیچ‌یک از فرایض دینی به‌اندازه این فریضه توجه نشده است.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: یکی از موضوعاتی که توجه به آن به‌عنوان عنصر مهم فرهنگی و انسان‌ساز و یکی از اهداف راهبردی در دانشگاه محسوب می‌شود ترویج فرهنگ اقامه نماز است.
 وی بیان داشت: کسب عنوان برتر استانی در زمینه اقامه نماز و برپایی کارگاه‌های تخصصی فصلی ارتقای علمی ائمه جماعت دانشگاه افتخار بزرگی است که بی‌تردید بدون همراهی دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و مدیران دانشگاه میسر نبوده است.
 دشتی افزود: دشمنان دین و بشریت با سرمایه‌گذاری‌های فراوان و به خدمت گرفتن فناوری‌های پیشرفته و استفاده از روش‌های نو، هجوم و شبیخون سهمگینی به باورهای اعتقادی و ریشه‌های فرهنگی امت اسلامی به‌ویژه جوانان تدارک دیده‌اند.
 وی اظهار داشت: به‌طورقطع اقامه نماز، سلامت جامعه ما را تضمین و نقشه دشمن را خنثی می‌کند و سبب کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود و از بسیاری از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کند و ما هیچ اهرمی نیرومندتر از نماز برای مقابله با این آسیب‌ها نداریم.
 حجت‌الاسلام دشتی بر تشکیل کانون‌های مساجد تأکید کرد و گفت: در کنار کانون قرآن و عترت، کانون‌های مساجد دانشگاه نیز باید تشکیل شود و فعالیت‌های دینی، هنری و ورزشی در قالب این کانون‌ها انجام شود
 دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز با برشمردن برنامه‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه گفت: یکی از وظایف دینی که به ندای فطرت ما پاسخ می‌دهد اقامه نماز است و برنامه‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه با یک راهبرد علمی در حال پیگیری است.
 حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: در حوزه دانشجویی سعی کرده‌ایم از روحانیان جوان، خوش‌فکر و بانشاط در خوابگاه‌ها استفاده کنیم که تعامل خوبی با دانشجویان داشته باشند و برای ارتقای آنان هر دو ماه یک‌بار کارگاه علمی برگزار می‌شود.
 وی بیان داشت در خوابگاه‌های دانشجویی شورای اقامه نماز تشکیل‌شده که برنامه‌های مرتبط با اقامه نماز را پیگیری و ساماندهی می‌کنند و در بعضی از خوابگاه‌ها نماز صبح نیز به جماعت اقامه می‌شود.
 احمدی از دیگر برنامه‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه را انتشار نشریه کانال خدا با محتوای مذهبی و فرهنگی عنوان کرد که در سطح شبکه‌ها و بیمارستان‌ها توزیع می‌شود.
‌ وی افزود برگزاری سلسله مسابقات رسش با موضوعات نماز و اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌های استان و طرح سفیران فرهنگ و سلامت با حضور روحانیان در مدارس و طرح مباحث مرتبط با سلامت روح و روان، از برنامه‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
انتهای پیام. س/ ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.اقامه.نماز     دکتر.رئیسی     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   10 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >