همایش مبارزه با سرطان در تنگستان برگزار شد

16 بهمن 1395
همایش مبارزه با سرطان در سالن همایش‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، پزشک شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در این همایش گفت: بیماری سرطان براثر ایجاد اختلال در روند طبیعی تقسیم سلول‌های بدن ایجاد می‌شود و در این حالت سلول‌های جهش‌یافته به وجود آمده عملکرد و شکل ظاهری متفاوتی با سلول‌های ظاهری خواهند داشت.
دکتر فروغ ضرابی افزود: درصورتی‌که این سلول جهش‌یافته به تکثیر خود ادامه دهد، تبدیل به تومورهای بدخیم می‌شود و با دست‌اندازی به قسمت‌های مختلف بدن، باعث اختلال در عملکرد طبیعی بدن شده و سلامتی فرد به مخاطره می‌افتد.
وی تأکید کرد: جهش ژنتیکی ایجادشده در (دی‌ان‌ای) سلول اتفاق می‌افتد و این جهش و تغییر ژنتیکی در اثر مواجهه مکرر با عوامل جهش‌زا از قبیل الکل و دخانیات تشدید می‌شود و ازجمله راه‌های پیشگیری از سرطان اجتناب از مواجهه با عوامل خطر است.
دکتر ضرابی اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل تغییر در سبک زندگی مردم و افزایش کم‌تحرکی و شیوع چاقی، عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر ازجمله عوامل خطرزا در بیماری سرطان افزایش‌یافته و ضروری است اقداماتی برای کاهش خطرات شیوه زندگی ازجمله (اجتناب از توتون، مصرف غذاهای کم‌چرب و غنی از فیبر، استفاده از کرم ضد آفتاب) موردتوجه قرار گیرد.
وی ازجمله عوامل مؤثر نیز در پیشگیری از سرطان‌ها را عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات، مصرف غذاهایی که به‌صورت آب‌پز تهیه می‌شود، عدم استفاده از غذاهایی که آثار سوختگی در آنها نمایان است، استفاده از سبزی‌ها و انواع میوه‌ها، استفاده کمتر از گوشت قرمز و رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی دانست.
در این همایش همچنین هدایا و لوح تقدیر به کارشناسان ادارات و مدیران مدارسی که همکاری خوبی در اجرای برنامه‌های بهداشتی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان داشته‌اند تقدیم و از آنان تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، همایش مبارزه با سرطان با حضور پرسنل شبکه، ادارات و نهادهای شهرستان در سالن همایش‌های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.
      
     انتهای پیام/ ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید


کلمات کلیدی:
همایش     سرطان     دکتر.فروغ.ضرابی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >