سرطان دستگاه گوارش در صدر بیماری‌های سرطانی در دیّر

3 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سرطان دستگاه گوارش بیشترین علت مرگ میر بیماری‌های سرطانی در شهرستان دیّر است.

مهندس عادل مقدس در همایش « خودمراقبتی و پیشگیری از سرطان » در دیر گفت: مرگ‌ومیر ناشی از حوادث غیر عمد که در سال‌های درگذشته رتبه دوم مرگ‌ومیر در شهرستان دیر داشته است جای خود را به مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها داده است.
وی بابیان اینکه بررسی‌های آماری سال‌های گذشته نشان می‌دهد مرگ‌ومیر ناشی از سوانح و حوادث غیر عمد پس از مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در جایگاه دوم قرار دارد، اظهار کرد: این روند برای اولین بار طی یازده سال گذشته تغیر کرد و سال گذشته سوانح و حوادث جای خود را به مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها داد.
وی در خصوص رشد بیماری‌های سرطانی در شهرستان دیّر گفت: مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری طی یازده سال گذشته از 12 درصد در سال 83 به 16 درصد در سال 94 افزایش‌یافته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه سرطان دستگاه گوارش بیشترین علت مرگ میر بیماری‌های سرطانی در شهرستان دیّر بوده است گفت: سرطان‌ دستگاه گوارش با 13 مورد مرگ‌ومیر و درصد فراوانی 37 درصد بیشترین علت مرگ‌ومیر بیماری‌های سرطانی بوده است که پس‌ازآن سرطان دستگاه تنفس با 28 و نیم درصد و سرطان مغز و دستگاه ادراری هرکدام با 11 و 4 درهم درصد در رتبه‌ی بعدی قرار دارند.
وی با تأکید بر پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ سرطان، گفت: تغذیه مناسب و بهداشتی، تحرک بدنی، عدم مصرف دخانیات، پرهیز از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب، انجام واکسیناسیون برعلیه بیماری‌هایی که پیش‌زمینه ابتلا به سرطان مانند هپاتیت هستند و داشتن شاخص توده بدنی مناسب ازجمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ سرطان است.
مهندس مقدس بابیان اینکه خودمراقبتی و غربالگری توسط پزشک معالج نقش تعیین‌کننده‌ای در پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان ایفا می‌کند، تصریح کرد: این اقدام باعث تشخیص زودرس سرطان‌هایی مانند پوست، روده بزرگ، سرطان دهانه رحم و پستان می‌شود.
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیّر     مهندس.مقدس     سرطان        

تاریخ بروز رسانی:   3 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >