ارتقای وضعیت بهداشتی از اهداف اجرای طرح ملی بسیج نوروزی است

20 فروردين 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارتقای وضعیت بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و ابزار و تجهیزات، بهداشت ساختمان در مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس ازجمله هدف‌های اجرای طرح ملی بسیج نوروزی است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، پیشگیری از بیماری‌های قابل‌انتقال به‌وسیله آب و غذا از دیگر اهداف اجرای طرح ملی بسیج نوروزی است.
وی تصریح کرد: از 25 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین امسال 19 هزار و 950 بازدید از مراکز هدف انجام شد که از این شمار 688 مورد به دادگاه معرفی و 27 واحد تعطیل، سه هزار و 18 کارت معاینه پزشکی صادر، 700 نمونه‌برداری غذایی، 144 نمونه‌برداری از آب، 16 هزار و 521 مورد کلر سنجی، 13 هزار و 149 کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده است.
هفته سلامت آغاز 63 طرح بهداشتی درمانی
وی با اشاره به در پیش بودن هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه) گفت: در این هفته عملیات اجرایی 63 طرح بهداشتی درمانی با 300 میلیارد ریال اعتبار در استان بوشهر آغاز می‌شود.
دکتر رئیسی اظهار کرد: بخش زیادی از این طرح‌ها در حوزه زیرساختی و مربوط به تفاهم‌نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استاندار بوشهر است.
وی افزود: آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 160 تختخوابی بوشهر و بیمارستان 240 تختخوابی برازجان ازجمله مهم‌ترین طرح‌های یادشده است.
دکتر رئیسی اظهار کرد: علاوه بر این در هفته سلامت امسال 172 طرح بهداشتی و 49 طرح در بخش سلامت در استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی گفت: بهره‌برداری فیزیکی از بیمارستان 56 تختخوابی شهرستان دیر پس از سال‌ها ازجمله این طرح‌هاست.

در سال گذشته 12 مورد اهدای عضو در استان بوشهر انجام شد
وی درباره فرهنگ انسان‌دوستی و ایثارگری مردم استان بوشهر گفت: با فعالیت تیم تخصصی پیوند در استان پارسال 11 مورد اهدای عضو در استان انجام شد این در حالی است که درگذشته تنها 1 یا 2 مورد عمل اهدا در سال انجام می‌شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: همچنین برای نخستین بار در کشور اهدای قلب و انتقال آن به تهران از استان بوشهر انجام شد.
وی درباره طرح تحول نظام سلامت گفت: با توجه به رویکرد دولت در خصوص توجه به بخش سلامت، استان بوشهر یکی از استان‌هایی است که از این طرح خوب استفاده کرد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     بسیج.سلامت     دکتر.رئیسی     هفته.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >