رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هدف برنامه‌های فرهنگی باید تعالی فرهنگ باشد

3 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف‌گذاری در برنامه‌های فرهنگی باید تعالی فرهنگ دانشگاه و جامعه باشد.

 دکتر علیرضا رئیسی در اولین نشست شورای فرهنگی در سال ۹۶ افزود: دانشگاه نه‌تنها محل تحصیل بلکه محل رشد و تکامل فرهنگ و اعتقادات است و مأموریت برنامه‌های فرهنگی باید تعالی دانشگاه و درنهایت تعالی فرهنگ جامعه باشد.
 وی بابیان اینکه در پیمودن مسیر فرهنگی هدف و مقصد باید یکی باشد گفت: قرار نیست همه افراد مثل هم‌فکر کنند اما هدف و مقصد نهایی باید یکی باشد و همه سلایق و افکار متفاوت از راه‌های مختلف اما در چهارچوب اصول و قوانین جمهوری اسلامی می‌توانند به‌سوی نقطه هدف حرکت کنند.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه افزود: در حوزه فرهنگی باید برای همه سلایق برنامه داشته باشیم و سعی کنیم دانشجویان را با هر گرایشی تحت پوشش خود قرار دهیم.
 وی ‌گفت: محیط دانشگاه باید محلی برای جنب‌وجوش و فعالیت فرهنگی باشد و در برنامه‌ها تحرک و پویایی ایجاد کنیم و در همین راستا کرسی‌های آزاداندیشی را راه‌اندازی کنیم.
 دکتر رئیسی بابیان اینکه هرگاه کار را به دانشجویان سپردیم کارها خوب از کار درمی‌آیند افزود: باید از ظرفیت دانشجویان در زمینه‌های مختلف استفاده کنیم و من می‌توانم ادعا کنم که تشکل‌ها و کانون‌های ما جزو بهترین‌ها در سطح دانشگاه‌های کشور هستند و از این دوستی و صمیمیتی که در بین دانشجویان است به‌عنوان یک فرصت بزرگ باید استفاده کنیم.
مشکلات ما در حوزه سلامت تنها از طریق اصلاح فرهنگ سلامت و اصلاح سبک زندگی میسر می‌شود
 وی خاطرنشان کرد: به فرهنگ باید نگاه جامع داشت زیرا مشکلات ما در حوزه سلامت تنها از طریق اصلاح فرهنگ سلامت و اصلاح سبک زندگی و پرهیز از فرهنگ‌های وارداتی میسر می‌شود.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشکر از معاون دانشجویی فرهنگی و دبیر جشنواره فرهنگی هشتم به خاطر برگزاری جشنواره فرهنگی در دانشگاه گفت: جشنواره فرهنگی یک کار فوق‌العاده و بی‌نظیر بود و در میان دانشجویان جنب‌وجوش خاصی ایجاد کرد؛ اما باید در جشنواره فرهنگی علاوه بر کمیت، کیفیت نیز مدنظر قرار گیرد و برای کسب رتبه‌های برتر هدف‌گذاری شود.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه در تدوین برنامه‌های فرهنگی باید از نظرات اعضای تشکل‌ها و کانون‌های دانشجوی استفاده شود افزود: برنامه‌ای که ویژه باشد، قابل‌اندازه‌گیری باشد، قابلیت دسترسی و دستیابی باشد، واقعی باشد و وابسته و مدت‌دار باشد این برنامه می‌تواند تا اندازه زیادی کامل و قابل‌قبول باشد.
رییس شورای فرهنگی دانشگاه از همه تشکل‌ها و کانون‌ها و مجموعه فرهنگی دانشگاه به خاطر اجرای برنامه‌های فرهنگی در سال ۹۵ تشکر کرد و ضمن خوش‌آمد به آقای سید محسن هاشمی مدیر جدید تعالی فرهنگی دانشگاه، از وی به‌عنوان فردی مورد اعتماد و دارای تعامل با دانشجویان یاد و اظهار امیدواری کرد: در پیشبرد اهداف فرهنگی دانشگاه موفق باشد.
 مدیر دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز با اشاره به جشنواره هشتم فرهنگی گفت: حاصل تلاش و زحمات همکاران ما در مدیریت فرهنگی مشارکت تعداد زیادی از دانشجویان در جشنواره فرهنگی بود که نتیجه آن ثبت بیش از ۸5۰ اثر هنری و فرهنگی در جشنواره هشتم بود که تعدادی از این آثار در مرحله کشوری حایز رتبه‌های برتر شدند.
مهندس محمدمهدی محمدی افزود: یکی از اهداف فعالیت‌های هنری و فرهنگی این است که شرایط برای برگرداندن دانشجویانی که دچار افسردگی شدند و در حاشیه قرار گرفتند به حالت طبیعی فراهم شود و زمینه برای تأمین سلایق گوناگون فراهم گردد.
 مدیر جدید تعالی فرهنگی دانشگاه نیز با تشکر از اعتماد مسئولان دانشگاه به وی گفت: امیدوارم با همکاری همه مسئولان، کارشناسان و دانشجویان، کارهای فرهنگی به‌ویژه در بخش جشنواره فرهنگی که کار بسیار دشواری است را به‌پیش ببریم و بتوانیم حرف‌های همه تشکل‌ها را بشنویم و پاسخ‌های مناسب ارایه دهیم.
 سید محسن هاشمی افزود: یکی از نگرانی‌های من آسیب‌های جدی دانشجویان است که سعی می‌کنیم با مشارکت آن‌ها در برنامه‌های هنری و فرهنگی از این آسیب‌ها بکاهیم.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.فرهنگی     تعالی.فرهنگی     مدیر     دکتر.رئیسی     معاون.دانشجویی‌‌فرهنگی     مهندس.محمدی    
سید‌محسن.هاشمی        

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >