دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سومین سالگرد اجرای طرح تحول نظام سلامت

17 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: همزمان با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت و اجرای طرح تحول دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همگام با سراسر کشور بسته‌های مختلف این طرح را به اجرا درآورد.

دکتر علیرضا رئیسی که به مناسبت سومین سالروز اجرای طرح تحول نظام سلامت با واحد خبر استان بوشهر سخن می‌گفت، افزود: به جرات می‌توان گفت که در این سه سال کارهای اساسی و زیر بنایی فراوانی در حوزه سلامت صورت گرفته است.
دکتر رئیسی گفت: اقدامات انجام‌گرفته در بعضی از حوزه‌های بهداشت و درمان سراسر استان حتی بیش از دو دهه گذشته بوده است.
1400 تخت درمانی در سراسر استان فعال است
دکتر علیرضا رئیسی گفت: در حوزه درمانی و در بخش تخت‌های بستری تا سال 1393 در استان بوشهر شاهد فعالیت کمتر 800 تخت بودیم که این تعداد تا به امروز به بیش از 1400 تخت فعال افزایش‌یافته است.
وی خاطرنشان کرد: توسعه متوازن تخت‌های ویژه نوزادان و بزرگ‌سالان در سراسر استان از دیگر اقدامات صورت گرفته از آغاز اجرای طرح تحول در استان بوشهر است.
رئیسی افزود: توسعه تخت‌های زایمانی LDR در سراسر استان نیز یکی دیگر از برنامه‌های دانشگاه بود که با عملیاتی شدن و راه‌اندازی بلوک‌های زایمانی زمینه ترویج زایمان طبیعی رایگان بیش‌ازپیش فراهم شد.
زیرساخت‌های اورژانس استان بوشهر بهبود یافت
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره نوسازی ناوگان حمل بیمار بیان داشت: توسعه زیرساخت‌های اورژانس در سراسر استان یکی از برنامه‌هایی بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفت و تاکنون بیش از 40 درصد از ناوگان آمبولانس‌های شهری و جاده‌ای نو سازی شد.
دکتر علیرضا رئیسی بابیان اینکه 17 دستگاه آمبولانس مجهز به تخت ویژه بزرگ سلان و نوزادان شدند، گفت: در مرحله دوم تجهیز آمبولانس‌ها 23 دستگاه دیگر نیز تهیه‌شده و به تخت ویژه تجهیز خواهند شد.
نزدیک به نیم میلیون نفر از خدمات بسته کاهش پرداختی استفاده کردند
دکتر رئیسی با تشریح بسته کاهش میزان پرداختی از جیب مردم گفت: با اجرای این بسته تاکنون بیش از 417 هزار نفر از خدمات تعرفه 6 و 3 درصدی بهره‌مند شدند که این موضوع موجب افزایش رضایتمندی مردم شده است.
بیش از 3 میلیون ویزیت تخصصی نتیجه توسعه متوازن خدمات در استان بوشهر است
دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به توسعه متوازن کلینیک‌های درمانی در سراسر استان بوشهر گفت: بیش از 3 میلیون و 17 هزار ویزیت تخصصی در مدت سه سال با تعرفه دولتی در سراسر استان بوشهر ازجمله اقدامات بی‌نظیر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی بیان داشت: حضور متخصص اطفال، زنان و زایمان در سراسر استان نیز موجب شده تا کیفیت خدمات مراقبت مادر و فرزند در مراکز بهداشتی درمانی استان ارتقا یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره ارتقا کیفیت هتلینگ نیز گفت: از دیگر بسته‌های طرح تحول ارتقا کیفیت هتلینگ در مراکز بهداشتی درمانی سراسر استان بوشهر بود که در این بخش نیز با عملکرد خوبی که دانشگاه علوم پزشکی از خود نشان داد توانست در جمع برترین‌های اجرای این بسته قرار گیرد.
دکتر رئیسی با برشماری برنامه‌های طرح تحول در حوزه بهداشت گفت: توسعه خدمات دندانپزشکی، پایگاه‌ها و مراکز جامع سلامت در استان بوشهر ازجمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی است.
وی با اشاره به ارتقای کیفیت خدمات در مراکز بهداشتی افزود: ازجمله برنامه‌های طرح تحول در حوزه بهداشت بهره‌برداری و شروع آغاز عملیات اجرایی 175 پروژه بهداشتی در سراسر استان بوشهر است که این موضوع تأثیر به سزایی در ارتقا خدمات بهداشتی و بهبود کیفیت سلامت جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/م.پ 1025
 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.تحول     دکتر.رئیسی     رییس.دانشگاه     سالگرد        

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >