استاندار بوشهر:
یک فروند بالگرد اورژانس به استان بوشهر اختصاص یابد

26 ارديبهشت 1396
استاندار بوشهر گفت: یک فروند بالگرد اورژانس به استان بوشهر اختصاص یابد.

دکتر مصطفی سالاری در نشست بررسی مشکلات طرح‌های اورژانسی استان بوشهر با حضور رییس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌ها و موقعیت خاصی در کشور است و خطرپذیری در این استان نسبت به دیگر مناطق بالا است.
وی برخورداری از اورژانس هوایی قوی و توانمند برای رسیدگی به سوانح دریایی را یک ضرورت دانست و افزود: بیمارستان در همه شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به کوتاه شدن مسافت‌ها برای انتقال بیماران اظهار کرد: در زمان حاضر در بخش اورژانس جاده‌ای کارهای خوبی در استان بوشهر انجام‌شده و آمبولانس‌های معمولی و فرسوده جای خود را به آمبولانس‌های مجهز ای سی یو و ان ای سی یو دار داده‌اند.
دکتر سالاری با تأکید بر ضرورت تجهیز اورژانس هوایی در استان بوشهر گفت: در زمان بحران دریایی با کشتی امکان امدادرسانی وجود ندارد و در این شرایط امدادرسانی هوایی ضروری است.
استاندار بوشهر افزود: با توجه به امکانات و صنایع موجود در استان و محدودیت امکانات به‌ویژه در منطقه عسلویه تجهیز امداد هوایی استان برای ارائه خدمات در زمان بحران ضروری است.
وی بیان کرد: امکانات بهداشتی و اورژانسی موجود در عسلویه جوابگوی حوادث صنعتی منطقه نیست و نیاز به توسعه و ارتقای کمی و کیفی دارد.
استاندار بوشهر از راه‌اندازی بیمارستان دیر با حضور وزیر بهداشت در روز سه‌شنبه خبر داد و اضافه کرد: توسعه پایگاه‌های اورژانسی استان بوشهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
وی از تکمیل طرح‌های بیمارستانی هم‌جوار بیمارستان ۲۰۰ تختی خلیج‌فارس بوشهر خبر داد و افزود: با ساخت یک مگا بیمارستان تعداد تخت‌های بیمارستانی شهر بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد.
دکتر سالاری با اشاره به صحبت‌های رییس اورژانس مبنی بر اضافه شدن ۱۱ بالگرد به ناوگان اورژانس هوایی کشور، ادامه داد: یک بالگرد به استان بوشهر اختصاص یابد تا شاهد رسیدگی بهتر و بیشتر به بیماران و حادثه‌دیدگان باشیم.
وی اضافه کرد: در راستای بهبود وضعیت سلامت در استان بوشهر تاکنون اقدامات خیلی خوبی صورت گرفته است و شاهد توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در استان هستیم.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
استاندار     دکتر.سالاری     دکتر.کولیوند     اورژانس        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >