رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
قصورات و تخلفات پزشکی را از مجرای قانونی دنبال کنید

23 خرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: هیچ کسی نمی‌تواند وجود تخلفات پزشکی را انکار کند اما باید برای پیگیری تخلفات احتمالی از راه‌های قانونی اقدام کرد.

دکتر علیرضا رئیسی با بیان اینکه رفتار جامعه پزشکی همواره مورد نظارت و بازرسی قرار دارد گفت: برای اینکه جامعه خدمات بهداشتی درمانی را با اطمینان بیشتری دریافت کند سازوکارهای مناسبی برای پیشگیری  و کنترل تخلفات و قصورات احتمالی در حوزه پزشکی در نظر گرفته شده است.
سازمان نظام پزشکی، اداره نظارت بر درمان و بازرسی دانشگاه  نهادهای ناظر بر جامعه پزشکی هستند
وی افزود: با وجود اداره بازرسی دانشگاه و اداره نظارت بر درمان در مجموعه‌های بهداشتی و درمانی، نهاد ناظر بر جامعه پزشکی سازمان نظام پزشکی است.
دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: اولین گام برای ارایه شکایت در مراکز دولتی مراجعه به واحد نظارت بر درمان مستقر در تمامی مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی است.
سازمان نظام پزشکی مرجع قانونی شکایت از بخش خصوصی است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رابطه با شکایت‌ از پزشکان بخش خصوصی نیز گفت: سازمان نظام پزشکی اولین مرجع رسمی و قانونی پیگیری تخلفات بخش خصوصی است.
دکتر رئیسی با یادآوری تعهد اخلاقی جامعه پزشکی به مردم افزود: دانشگاه علوم پزشکی بر حفظ حرمت و شان جامعه پزشکی تاکید ویژه‌ای دارد اما در برخورد با تخلفات و احقاق حقوق مردم به هیچ وجه چشم پوشی نمی‌کند.  
وی با اشاره به تشکیل بیش از 40 پرونده از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت و صدور احکام تخلفات پزشکی در سامانه رسیدگی به شکایت مردم تصریح کرد: علاوه بر نظارت بر درمان دو سامانه تلفنی 1590 برای رسیدگی به شکایات و 1690 برای پرداخت‌های غیر قانونی در نظر گرفته شده است.
از ثبت شکایت خود منصرف نشوید
دکتر علیرضا رئیسی بیان داشت: در بعضی از موارد شاهد نارضایتی به حق مردم از دریافت خدمات نامطلوب درمانی هستیم اما متاسفانه این نارضایتی‌ها توسط مردم پیگیری نمی‌شود لذا این انتظار وجود دارد تا مردم شکایت خود را در مراجع قانونی ثبت و آن را تا دریافت نتیجه نهایی پیگیری کنند.
وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و نقش آن در معرفی خدمات نظام سلامت گفت: متاسفانه بخشی از خدمات قابل توجه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سراسر استان به درستی به اطلاع عموم مردم نرسیده است و برای حل این موضوع لزوم اهتمام بیشتر روابط عمومی‌های دانشگاه و همکاری رسانه‌های محلی بیش از پیش وجود دارد.     

انتهای پیام/م.پ 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی     نظارت     بازرسی     نظارت.بر.درمان        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >