رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مطالبات دانشجویی مطالبات عجیب‌وغریبی نیست

4 تير 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مطالباتی که دانشجویان مطرح می‌کنند مطالبات عجیب‌وغریبی نیست و همه مطالبی که مطرح می‌کنند کاملاً درست و صحیح است.

 دکتر علیرضا رئیسی شامگاه پنجشنبه در جمع مسئولان تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پاسخ به موضوعات مطرح‌شده توسط نمایندگان این تشکل‌ها افزود: شما آینده‌سازان مملکت هستید و می‌توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید.
وی با تأکید بر شرکت در راهپیمایی روز قدس و نمایش اقتدار کشور در این روز بیان داشت: ما در حوزه تربیت نیروی انسانی ماهر و کارشناسان توانمند، در همه زمینه‌های فرهنگی و حوزه‌های علوم پزشکی کمبود داریم.
 رییس دانشگاه ادامه داد: اگر پشت در اتاق رییس یک مجموعه ازدحام ارباب‌رجوع باشد، نشان می‌دهد که آن مجموعه درست‌کار نمی‌کند که همه مشکلات به رییس دستگاه سوق داده می‌شود.
 وی به پروژه نیمه ساخت سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه در مجموعه پردیس نیز اشاره کرد و گفت: در اولین سفره وزیر بهداشت، وی در این مجموعه حضور پیدا کرد و از نزدیک با مشکلاتی که ازلحاظ اعتبارات برای تکمیل این پروژه و پروژه‌های دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد آشنا شد و ما به‌طور مستمر پیگیر هستیم اما باید این را بدانیم که در سال گذشته تنها ۳۲ درصد از اعتبارات استان تخصیص‌یافته است.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه به اعتبار فرد اعتبارات فرهنگی نیز اشاره کرد و افزود: امسال برای اولین بار اعتبار فرهنگی در بین تشکل‌ها و کانون‌ها توزیع‌شده و این یک‌قدم به جلو است؛ اما چگونگی توزیع اعتبارات در مرحله بعدی قرار دارد که باید کارشناسی بیشتری صورت بگیرد.
 وی گفت: اینکه هر تشکل و کانون بداند مقدار مشخصی بودجه در اختیار دارد خوب است اما همه باید این سؤال را از خود بپرسند که برنامه‌ای که اجرا می‌کنند، نسبت به هزینه‌ای که می‌شود، آن اثربخشی و ارزش را دارد یا خیر؟.
 دکتر رئیسی ضعف در حوزه‌های آموزشی را غیرقابل‌قبول دانست و افزود: اگر در این زمینه اشکالی وجود دارد باید برطرف شود.
وی افزود: هیچ‌گاه نباید خود را با دانشگاه‌های بزرگ مقایسه کنیم اما ایده آل‌ها را در نظر بگیریم و تلاش کنیم تا از دانشگاه‌های بزرگ نیز پیشی بگیریم.
 دکتر رئیسی کسب موفقیت در جشنواره دهم نشریات را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: از همین الآن مسئولان فرهنگی باید به فکر جشنواره‌های فرهنگی، قرآنی و نشریات باشند و برای آن برنامه‌ریزی کنند.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور پرشور دانشجویان در انتخابات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: دموکراسی در کشور بی‌نظیر است و این باعث افتخار است که در انتخابات، مردم‌سالاری خودمان را به رخ دنیا می‌کشیم و اگر مشکلاتی نیز وجود دارد در چهارچوب قانون قابل‌پیگیری و رسیدگی است.
 دکتر رئیسی انتصاب مدیران فرهنگی دانشکده‌ها را یک گام مثبت و روبه‌جلو دانست و این موضوع که در انتخاب افراد باید دقت بیشتری شود در مرحله بعدی قرار دارد و اما نباید کاری کرد که جرأت اقدام از مدیران گرفته شود.
وی به پروژه ساخت مقبره شهید گمنام نیز اشاره کرد و گفت: یکی از توفیقاتی که در این دوره از مسئولیتم داشتم، دفن شهید گمنام در دانشگاه بود و تأخیر در ساخت مقبره شهید گمنام به خاطر حساسیتی بود که در این زمینه وجود داشت و می‌بایست در طراحی مقبره، به‌رغم استفاده از نمادهای بومی، معنویت شهید گمنام، تحت تأثیر قرار نگیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره سند چشم‌انداز توسعه استان بوشهر در حوزه سلامت نیز گفت: از حساسیتی که شما دانشجویان نسبت به این سنددارید تشکر می‌کنم و این سند نقشه راهی خواهد بود برای توسعه استان در حوزه سلامت.
انتهای پیام/ س. ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دانشجویی.فرهنگی     تشکل‌ها     رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >