سرپرست شبکه بهداشت تنگستان:
استفاده ۱۱ هزار نفر از خدمات رایگان سلامت دهان و دندان در تنگستان

30 آبان 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: بیش از ۱۱ هزار نفر در شش‌ماهه نخست امسال از خدمات رایگان سلامت دهان و دندان در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان بهره‌مند شده‌اند.

مهندس عادل مقدس اظهار داشت: ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی در راستای طرح تحول سلامت دهان و دندان در مراکز خدمات جامع سلامت صورت می‌گیرد و در شهرستان تنگستان در پنج مرکز از هفت مرکز، خدمات متنوع دهان و دندان به شهروندان و همچنین گروه‌های هدف طرح ارایه می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: یکی از برنامه‌های مهم پس از اجرای طرح تحول سلامت در بخش دهان و دندان، ارایه خدمات رایگان به گروه‌های هدف ازجمله دانش آموزان زیر ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده ،در سطح شهرها و روستاها بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان بیان کرد: در راستای اجرای این طرح توانستیم تعدادی از مراکز شهری و روستایی شهرستان را به امکانات روز تجهیز کنیم و در حال حاضر کلینیک سیار دندانپزشکی نیز با مراجعه به مدارس دانش آموزان شهرستان را تحت پوشش خود دارد.
مهندس مقدس اضافه کرد: در حال حاضر چهار دندان‌پزشک و دو بهداشت‌کار دهان و دندان در سطح مراکز شهری و روستایی شهرستان مشغول به کار هستند و خدمات دندانپزشکی شامل معاینه، جرم‌گیری، ترمیم، کشیدن دندان‌های عفونی را به‌صورت رایگان برای گروه‌های هدف و با فرانشیز ۳۰ درصد برای سایر افراد دارای دفترچه بیمه روستایی انجام می‌دهند.
وی خاطرنشان ساخت: ۱۰ هزار وارنیش فلوراید تاکنون در بین مدارس ابتدایی شهرستان توزیع‌شده که این مراقبت دو بار در سال، یک‌بار در فصل پاییز و یک‌بار در فصل بهار بر روی دندان دانش آموزان انجام می‌شود و ماده‌ای ژل‌مانند وارنیش فلوراید بر روی دندان دانش آموزان زده می‌شود و از این طریق از پوسیده شدن دندان دانش آموزان جلوگیری می‌شود.
انتهای پیام/ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خدمات.رایگان     دهان.و.دندان     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >